1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Yardımların Diğer Bir Kısmı Yarın Gazze'ye Girmeye Başlayacak”
“Yardımların Diğer Bir Kısmı Yarın Gazze'ye Girmeye Başlayacak”

“Yardımların Diğer Bir Kısmı Yarın Gazze'ye Girmeye Başlayacak”

Türkiye'den “Lady Leyla” ismindeki gemiyle gönderilen yardımların diğer bir kısmının, yarın sabahtan itibaren Gazze'nin güneyindeki Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'ndan girmeye başlayacağı bildirildi.

A+A-

Gazze’nin güneyinde yer alan Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı’nın Müdürü Munir el-Galban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen pazar günü işgalci İsrail'in Aşdod Limanı'na ulaşan yardım tırlarından bir kısmının yarın sabah saatlerinde Gazze'ye gireceğini söyledi.

el-Galban, geçen pazartesiden bu yana Gazze'ye giren tırların sayısının ise 42'ye ulaştığını belirtti.

Türkiye Hükûmetine Çağrı: İsrail’e Baskı Yapın

Gazze'deki Sosyal İşler Bakan Yardımcısı Yusuf İbrahim de Türkiye hükûmetini, tüm yardımların aynı anda Gazze'ye girişine izin vermesi için işgalci İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırdı.

Yardımların dağıtım işlemine, tüm yardımların girişinden sonra başlanacağını ifade eden İbrahim, yaklaşık 400 tırdan oluşan bu yardımlardan yine yaklaşık 10 bin ailenin istifade edeceğini kaydetti.

“İyilik Gemisi Gazze Yolunda” sloganıyla geçen cuma günü Mersin Uluslararası Limanı'ndan hareket eden ve yaklaşık 11 bin tonluk malzeme taşıyan “Lady Leyla” isimli gemi, pazar günü işgalci İsrail'in kontrolündeki Aşdod Limanı'na yanaşmıştı.

HABERE YORUM KAT