1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Yardım TIR'larının Geçtiği Karayollarını Bombaladılar
Yardım TIR'larının Geçtiği Karayollarını Bombaladılar

Yardım TIR'larının Geçtiği Karayollarını Bombaladılar

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Suriye'nin kuzeyinde insani yardım TIR'larının geçtiği karayollarını bombaladığı ve büyük hasar verdirdiği açıklandı.

A+A-

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Suriye'nin kuzeyinde insani yardım TIR'larının geçtiği karayollarını bombaladığı ve büyük hasar verdirdiği bildirildi.

AA muhabirinin Halep ve İdlib'teki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçakları Halep'in Azez ilçesine bağlı Babu's Selam (Öncüpınar) sınır kapısına çıkan karayolunu vurdu.

Rus savaş uçaklarının ayrıca İdlib'in Sermada beldesi ile Babu'l Hava (Cilvegözü) sınır kapısı arasında yardım tırlarının geçtiği yolu bombaladığını bildiren kaynaklar, saldırılarda 1 kişinin öldüğünü ve çok sayıda kişinin yaralandığını ifade ettiler. Savaş uçaklarının bahsi geçen yola dört saldırı düzenlediği kaydedildi.

Rus uçaklarının dün Halep'in kuzeyinde bulunan Azez ilçesindeki sığınmacılara giden yardım TIR'larının bulunduğu bölgeye düzenlediği hava saldırısında TIR'ların isabet alması sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği,10 kişi yaralandığı ve 20 TIR'ın yandığı bildirilmişti.

AA

HABERE YORUM KAT