Yaralı Kadını Kurtarmak İçin Hayatını Ortaya Koydu

14.12.2012 00:11
Yaralı Kadını Kurtarmak İçin Hayatını Ortaya Koydu
Esed’in tüm zulümlerinin devam ettiği Suriye'de 17 yaşındaki gencin yaptıkları tüm dünyada konuşuluyor.

CNN'de yayınlanan bir görüntü ile Suriye'de hiç tanımadığı ve keskin nişancı tarafından vurulan kadını kurtarmaya çalışan 17 yaşındaki Abdullah, herkesin konuştuğu isim haline geldi.

Halep'te saniye saniye kaydedilen olayda, Abdullah isimli gencin tanımadığı bir kadın için canını ortaya koyması gözler önüne seriliyor.

Görüntülerde, Halep'te keskin nişancı tarafından vurulan yaralı kadının yanına sürünerek giden Abdullah'ın kadını sürükleyerek ateş hattından çıkarmaya çalışması kaydediliyor. Silah seslerinin arasında, uzun uğraşlar sonunda kadını bir iple bağlayan genç kahraman, hızlı bir şekilde arkadaşlarının yanına dönüyor.

Daha sonrasında ise, kadın bu iple çekilerek ateş hattından uzaklaştırılıyor. Fakat ne yazık ki, kadın aldığı yaralardan sonra yaşamını yitiriyor. Görüntülerin sonunda ise hayatını yitiren kadının oğlu, annesinin cansız bedeninin yanında gözyaşlarına boğuluyor.

Halep'te görüntülenen ve insanların yüreğine işleyen bu görüntülerden sonra CNN ekibi Abdullah Hadi Feyhan isimli genç ile röportaj yaptı.

Abdullah, yaptığı açıklamada kendisini kahraman olarak görmediğini söylerken, iç savaş sonrası muhalif güçlere katıldığını anlattı.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim