1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yaralı Çocuk İçin Çağrılan Sağlık Ekibi PKK'lılarla Karşılaştı!
Yaralı Çocuk İçin Çağrılan Sağlık Ekibi PKK'lılarla Karşılaştı!

Yaralı Çocuk İçin Çağrılan Sağlık Ekibi PKK'lılarla Karşılaştı!

Bingöl’de 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ne gelen attan bir çocuğun düştüğüne dair ihbar üzerine Ağaçyolu köyüne giden sağlık ekibi, eli silahlı PKK’lılarla karşılaştı.

A+A-

Aralarında hamile personelin de bulunduğu sağlık ekibi, silah zoruyla yaralı bir kadın PKK’lıya müdahale yaptırıldıktan sonra serbest bırakıldı.

AA muhabirinin Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, dün akşam saat 19.40’ta Bingöl 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ni arayan Ağaçyolu köyü muhtarı, "4 yaşındaki bir çocuğun attan düşerek yaralandığı" bilgisini verdi.

Jandarmadan yolun açık olduğu bilgisi alındıktan sonra 2 acil tıp teknisyeni ve 1 paramedikten oluşan sağlık ekibi yola çıktı.

GPRS üzerinden ambulansın, ihbarın geldiği Ağaçyolu köyüne ulaştığı tespit edildi ancak irtibat saat 20.10’da kesildi.

Sağlık personeline ulaşamayan 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi, ihbarı yapan köy muhtarını arayarak personel hakkında bilgi istedi. Ambulansın PKK'lı teröristler tarafından silah zoru ile Ağaçyolu köyünden Orta Çanak köyüne doğru götürüldüğü bilgisine ulaşıldı.

Komuta merkezinin saat 22.30'da personel ile tekrar irtibat kurmasının ardından ekip 23.00'te Bingöl 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ne döndü.

Aralarında hamile personelin de bulunduğu sağlık ekibinin, PKK’lılarca farklı güzergâhtan götürülerek yaralı bir kadın PKK’lıya silah zoruyla müdahalede bulundurulduğu, ambulanstaki ilk yardım malzemelerine de teröristlerce el konulduğu öğrenildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT