Yaralı Çocuk Anestezi Yokluğundan Kur'an Okuyor

16.10.2015 21:01
Yaralı Çocuk Anestezi Yokluğundan Kur'an Okuyor
Suriye'de rejim tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan bir çocuk, anestezi yokluğundan ötürü acısını Bakara suresinin ilk ayetlerini okuyarak hafiflettiği görüntüler sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

Sosyal medyada yayınlanan bir video, Suriye'de Esed rejim güçlerinin uzun zamandır kuşatması altında tuttuğu  ilaç ve gıda girişine izin vermediği Şam Cobar kentinde yaşanılanları tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor.

Neredeyse her hafta birilerinin açlık yada tıbbi malzeme eksikliğinden öldüğü Şam kırsalına bağlı Cobar'da içler acısı görüntüler gelmeye devam ediyor.

Suriye'de Rus ve İranlı militanların desteğiyle sivillere yönelik hergün yeni bir katliama imza atan Esed güçlerince, yine buna benzer bir saldırıda yaralanan Suriyeli çocuğun görüntüleri yürek parçaladı.

Rejim ve Şii Hizbullah militanlarınca ambargo altında tutulan başkent Şam'ın kırsalında bulunan Cobar'da sivil halka yönelik hava bombardımanı,açlık veya tıbbı malzeme eksikliği can almaya devam ediyor.

Yine buna benzer bir hava saldırısında yaralanan bir çocuk, bölgede anestesi ilacı olmadığından tedavi süresince acısını dindirmek için Kur'an-ı Kerim okuduğu görüntüler sosyal medyada adeta tıklanma rekoru kırdı.

İşte o içler acısı görüntü

Kaynak : ISLAH HABER

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim