1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Yakılarak Katledilen Filistinli Bebeğin Babası Vefat Etti!
Yakılarak Katledilen Filistinli Bebeğin Babası Vefat Etti!

Yakılarak Katledilen Filistinli Bebeğin Babası Vefat Etti!

Yahudi yerleşimcilerin Filistinli ailenin evini kundaklayarak çıkardıkları yangınla katlettikleri 18 aylık bebeğin babası Saad Devabişe de hastanede hayatını kaybetti.

A+A-

Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimcilerin geçen hafta Nablus kentinin Duma beldesinde, Filistinlilere ait bir evi ateşe vererek çıkardıkları yangında yaralanan baba Saad Devabişe'nin de Beer Şeva (Bir'us-Seba) kentinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.

Devabişe'nin kardeşi Nasr Devabişe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangında katledilen 18 aylık bebek Ali Devabişe'nin 31 yaşındaki babası Saad Devabişe'nin bu sabah tedavi gördüğü İsrail'in Beer Şeva Soroka Tıp Merkezi'nde hayatını kaybettiğini belirtti.

Devabişe, cenazenin defin için Nablus kentinin Duma beldesine getirileceğini aktardı.

Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimcilerin geçen hafta Nablus kentinin Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi kundaklayarak çıkardıkları yangınla Ali Devabişe isimli 18 aylık bebeği katletmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki diğer çocukları ağır yaralamıştı. Saldırı, Filistin ve uluslararası toplumda büyük infiale yol açmıştı.

yakilarak_katledilen_filistinli_bebek_ve_ailesi-(1).jpg

yakilarak_katledilen_filistinli_bebek_ve_ailesi-(2).jpg

yakilarak_katledilen_filistinli_bebek_ve_ailesi-(3).jpg

Kaynak: Anadolu Ajansı, Al Jazeera

Etiketler :

HABERE YORUM KAT