Yahudi Yerleşkeleri ABD Vergileriyle Finanse Ediliyor

07.07.2010 17:29
Yahudi Yerleşkeleri ABD Vergileriyle Finanse Ediliyor
New York Times, dünkü sayısında Amerikan Vergiler Dairesi'nin Batı Yaka'da Yahudi yerleşim birimleri inşasına yardım eden kuruluşlara hayır kurumu muamelesi yaptığını ve devlet yardımı almalarını sağladığını yazdı.

Amerikan New York Times gazetesi, son on yılda Batı Yaka'da ve Doğu Kudüs'te inşa edilen Yahudi yerleşim birimleri için 200 milyon dolar vergiden muaf bağış toplayan en az 40 Amerikalı grup tespit ettiğini kaydetti.

Haberde, "Bu yardımlar aslında okul, Yahudi mabedi, eğlence merkezi ve benzeri yerlerin inşasına tahsis edilen yardımlardır ve vergi kanununa göre bu harcamalar meşrudur" ifadesine yer verildi.

Gazete, bununla birlikte bağışlarla meşruluğu şüpheli harcamaların da yapıldığını ve paraların yerleşim birimi inşasına; bekçi köpeği, kurşungeçirmez yelek, silahlara takılan dürbün ve işgal altındaki topraklarda ileri mevzileri korumakta kullanılan araçların satın alındığını yazdı.

Haberde ayrıca, Siyonist vergi kanununun bu gibi müesseseleri vergiden muaf tutmadığına işaret edilerek Amerikan Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkilinin söz konusu muafiyetlerin Amerika Birleşik Devletleri'nde sorun oluşturduğunu söylediği aktarıldı. (FEM)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim