1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi
Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

Yahudi Yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik provokatif baskınları tehlikeli boyutlara ulaştı.

A+A-

İşgal güçleri bu sabah (26 Haziran Perşembe) Mescid-i Aksa'daki ilim halkalarında okuyan Filistinli bir öğrenciyi El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcileri protesto ettiği için gözaltına aldı.

Yahudi cemaatlerinin ve sözde heykel örgütlerinin Ramazan ayı öncesi bugün Mescid-i Aksa'ya geniş çaplı baskın düzenleme çağrısı nedeniyle halen Mescid-i Aksa'da gergin bekleyişin devam ettiği bildirildi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi Enformasyon Müdürü Mahmud Ebu'l-Ata, Safa Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa çevresindeki tedbirlerini yoğunlaştırdığını ve Mescid-i Aksa'ya girişlere engel çıkardığını, camiye giren ilim öğrencilerinin çoğunun kimliklerinin girişte işgal polisi tarafından alındığını söyledi.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa'nın avlusunun her yanında geniş çaplı güvenlik önlemleri aldığını belirten Ebu'l-Ata, cami avlusunda bulunan cemaatten ve ilim öğrencilerinden yüzlerce Filistinlinin Yahudi yerleşimcilerin baskınını protesto ederek yüksek sesle tekbir getirdiğini bildirdi.

Ebu'l-Ata, 18 Yahudi yerleşimcinin fanatik Yahudi haham Yehuda Glick rehberliğinde ve işgal güçlerinin himayesinde El-Mağaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa'ya girdiğini söyledi.

FİEM

HABERE YORUM KAT