Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

13.07.2016 14:54
Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi
Yahudi yerleşimciler hemen her gün işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenliyor.

Yahudi yerleşimci grupları bu sabah (13 Temmuz Çarşamba) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı'ndan geçerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilerin çevresini kuşatarak Mescid-i Aksa'nın avlusunun batısında dolaşırlarken cemaatin yerleşimcilere yaklaşmasına izin vermediği bildirildi.

Yahudi yerleşimcilerden bazılarının baskın sırasında Mescid-i Aksa'da ayin yapma girişiminde bulunduğu, cemaatin ve ilim halkaları öğrencilerinin yüksek sesle tekbir getirerek baskını protesto ettiği belirtildi.

İşgal güçlerinin baskınlara karşı direndikleri için isimlerini kara listeye aldığı ve Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin vermediği kadın aktivistlerin Mescid-i Aksa'nın kapıları önünde oturma eylemini sürdürdükleri ifade edildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planları yapan işgal hükümetinin teşvikiyle Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcilerin baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ettiği kaydedildi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim