1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Yabrud’da Hizbullah'a Saldırı: 4′ü Komutan 11 Ölü
Yabrud’da Hizbullah'a Saldırı: 4′ü Komutan 11 Ölü

Yabrud’da Hizbullah'a Saldırı: 4′ü Komutan 11 Ölü

Suriye ordusu ve Hizbullah militanlarının Kalamun bölgesindeki Yabrud kentine düzenlediği operasyon 5 günden beri başarısız bir şekilde devam ediyor.

A+A-

Hizbullah militanları ve Esed ordu güçleri son günlerde sınırda bulunan Kalamun dağlık bölgesinde muhaliflerin denetiminde kalan son bölge olan Yabrud’daki çatışmalara ağırlık verdi.

Şiddetli çatışmaların yaşandığı Yabrud’da Kalamun kordinasyon komitesi tarafından yapılan açıklamada 2 tankın yok edildiği ifade edildi.

Yapılan açıklamanın devamında ise Hizbullah ve Esed askerlerinin yapmış olduğu bu hamle ilk günden beri ters bir netice ile sonuçlanarak devam etmektedir denildi. Bölgede düzenlenen saldırılarda rejim ve Hizbullah militanlarına ait bir Şilka makineli tüfeğin tahrip edildiği ve sahil cephesinde Hizbullah milislerininin geri püskürtüldüğü ifade edildi.

Ağır darbe yiyen Hizbullah militanları ve Esed ordusu bölgeyi havadan bombardımana tuttuğu açıklandı.

Devam eden çatışmalarda aralarında 4 komutanında bulunduğu toplam 11 Hizbullah militanının öldürüldüğü açıklandı. 3 gün öncede yapılan açıklamada 30 Hizbullah militanı öldürüldüğü ifade edilmişti. Ayrıca çatışmada öldürülen Hizbullah komutanların isimlerini yayınlayan Yabrud direnişçiler sözcüsü morallerinin çok yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

İşte çatışmada öldürülen 4 Hizbullah militanının isimleri

Hasan Romiyye, Hasan Hac Ali , Vahid İsavi ve Kasım Rauf Allav

Ayrıca 3 gün öncede komite tarafından bir açıklama yapılmıştı.

Açıklama;

Konkurs füzesi ilse düzelenen saldırıda 3 tank vuruldu.

İçindeki tüm personeli ile bir Gvozdika vuruldu

1 adet Buldozer vuruldu

Saldırılar esnasında içlerinde mühimmat dolu aracınında bulunduğu bir kaç Hizbulah militanlarına ait araçlar vuruldu

120 mm. lik top mermisi ele geçirildi

5 Konkurs füzesi, farklı silahlar, PKC makineli tüfekler, Kalaşnikoflar ele geçirildi ve operasyonda en az 30 Hizbullah militanı öldürüldü.

islahhaber.net

HABERE YORUM KAT

1 Yorum