Ya Sayın Gül direksiyona geçmez ve darbe de olmazsa?

13.01.2014 11:40

Orhan Miroğlu

Önce istifaya çağırdı, şimdi de, ‘Başbakan’ın direksiyonda olduğu freni patlamış kamyonu sadece cumhurbaşkanı Gül durdurabilir’ diye ‘son bir çareye’ işaret ediyor Mümtez’er Türköne.

Kendimizi Başbakan’ın direksiyonda olduğu ‘önüne çıkanı ezip geçen’ kamyondan korumamız Sayın Gül’ün henüz vakit varken son bir şans olarak direksiyonu Başbakan’ın elinden kapıp, frene basmasına bağlıymış!

Sayın Gül, kamyona nasıl çıkacak, direksiyonu nasıl devralacak bilmiyorum, ama böyle bir şey olması halinde, Gül’ü bu defa kamyondan indirmek için, ilk yazıyı yazma talihsizliği de korkarım Türköne’ye düşer.

Öyle ya sen davet etmiştin, kamyona nasıl çıkardıysan öylece de indirmek sana düşer diyebilir birileri!

O birilerinin kim olduğunu Türköne benden daha iyi bilir, ben yazmayayım, o yazsın!

Ya hiçbir meslektaşının hayal bile edemeyeceği Dubailerde tatil yapabilen bir savcının hukuk dışı soruşturmalarına izin verilecek, ya Gül’ün freni patlamış kamyonun direksiyonuna geçmesi sağlanacak!

Mart seçimleri hiç akla gelmiyor tabi, dersimiz demokrasi ve seçimler değil çünkü!

Dersimiz seçimlerle iktidara gelmiş bir hükümeti, askeri darbe dahil, alavare dalavere Kürt Mehmet nöbete misali alaşağı etmek!

Türkiye’yi bir anda tertemiz bir ülke yapmak için düğmeye basan savcı, talihsizliğe bakın ki, şu günlerde kendisini, müadili hiçbir meslektaşının hayal bile edemeyeceği şu Dubai tatilinden aklamaya yarayacak belgeleri, işadamlarının bürolarına adam göndererek toplamakla meşgul..

Geriye kaldı iki ihtimal.

Sayın Gül’ün direksiyona geçmesi, ya da darbe..

Peki ikisi de olmazsa?

O zaman ne yapılacak?

Godo’yu bekler gibi yıllardır darbeyi bekleyenlere diyecek söz yok, olamaz da.

Ama, bu tayfaya bugünlerde, bir de, darbe koşullarının giderek oluşmakta olduğu tezini yazıp çizen, sözüm ona ‘darbe karşıtı demokratlar’ eklendi.

Darbeye karşıymış gibi davranıp, bir darbenin koşullarını kusursuz bir biçimde anlatma ve analiz etmek heves ve gayretlerine hayran kalmamak ve bu kadar şart şurt oluşmuşken neden hala darbe yapılmadığına şaşmamak mümkün değil doğrusu.

Eğer darbe yanlısıysanız, Murat Belge’nin, “Ben eminim, binbaşıdır, albaydır, şu an aralarında ‘Bunları bir şey yapıp devirmek lazım, yoksa memleket batacak’ diye haberdar olduğu subaylar’ neden harekete geçmiyorlar diye kendi kendinizi yer bitirirsiniz..

Ama durun bekleyin biraz, bu kadar da aceleci olmayın..

Şartlar tamam belki, ama eksik kalan bir şeylerin tamamlanmasını beklemede fayda var!.

Bir başka yazarın hatırlattığı gibi, belki de, birkaç suikaste hala ihtiyaç vardır!

Bu ihtiyaç ta hal yoluna koyulursa, Murat Belge’nin ‘şu an, memleketi kurtarmak için aralarında toplandıklarından emin olduğu binbaşılar albaylar’ bir sabah uyandığımızda, muhtemelen Meclisin kapısına çoktan dayanmış olacaklar!

STAR

 

  • Yorumlar 0
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim