Viyana'da 'Esed' Karşıtı Protesto

30.10.2015 19:44
Viyana'da 'Esed' Karşıtı Protesto
Avusturya'nın başkenti Viyana'da "Suriye" görüşmelerinin gerçekleştirildiği Imperial Otel'in önünde bir grup, İran, Mısır ve Rusya'nın görüşmelere katılmasını protesto etti.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da "Suriye" görüşmelerinin gerçekleştirildiği Imperial Otel'in önünde bir grup, İran, Mısır ve Rusya'nın görüşmelere katılmasını protesto etti.

Suriye'deki iç savaşı sona erdirmek amacıyla rejimi destekleyen ve karşı çıkan 17 ülkenin bir araya geldiği "Suriye" toplantısı, Viyana'da devam ediyor.

Görüşmelerin yapıldığı Imperial Otel'in karşısında toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, üzerinde "Suriye'ye özgürlük" yazan Suriye bayrağı açtı. Gruptakiler, İran, Mısır ve Rusya'nın müzakerelere katılmasını protesto etti.

"Durdurun Putin'i, durdurun terörü" yazan pankart açan grup, "İran dışarı, Sisi dışarı, Beşar dışarı, Rusya dışarı" şeklinde slogan attı.

Protestocular, Esed, İran, Rusya ve Mısır'ın Suriye'deki katliamlardan sorumlu olduğunu belirterek bu ülke temsilcilerinin müzakerelere çağrılmamasını istedi.

Grup adına yapılan açıklamada, Suriye'deki katliamlardan Beşar Esed başta olmak üzere Rusya, Mısır ve İran'ın sorumlu olduğu belirtildi.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim