1. HABERLER

  2. BASIN AÇIKLAMASI

  3. “Vittorio Yoldaşın Yolunu Sürdüreceğiz!”
“Vittorio Yoldaşın Yolunu Sürdüreceğiz!”

“Vittorio Yoldaşın Yolunu Sürdüreceğiz!”

İnternational Solidarity Movement (Uluslararası Dayanışma Hareketi) arkadaşları Vittorio Arrigoni’nin Gazze’de kaçırılıp öldürülmesi hakkında bir bildiri yayınladı.

21 Nisan 2011 Perşembe 09:59A+A-

Uluslararası Dayanışma Hareketi, yayınladığı bildiride Vittorio'nun mücadelesini sürdüreceklerini ve Gazze için çalışmaya devam edeceklerini bildirdi. Bildiriyi Haksöz-Haber için Yasin Şafak çevirdi:

GAZZE'DE KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Yoldaşımız ve arkadaşımız Vittorio'nun katledilmesinden sonra da Gazze'de olmaya, burada kalmaya devam edeceğimizi kamuoyuna ilan ederiz. Filistin halkıyla yaşamaya ve burada çalışmaya devam edeceğiz, Vik nasıl yapmışsa aynısında devam. Geçtiğimiz günlerde Filistinliler Vik'in anısına çok şeyler söylediler, yokluğunu hissettiklerini belirttiler, Gazze için çabalarını hayırla yâd ettiler. Vik'i katledenlerin Filistinliler nezdinde saygınlığı ve merkezi bir yeri yok, bunu anladık. Gazze Filistinlileri bizim arkadaşlarımız, yoldaşlarımız ve burada olmamızın nedeni de onlardan yana taraf olmamız.

Vik aramızdayken neler yapıyorsak şimdi de aynen devam diyoruz: İşgale karşı mücadele. Sınır bölgelerindeki çiftçilerle dayanışma, eylemlerde yer alma ve tüm dünyaya burada neler olduğunu yayma. Vik'in Che Guevera mantığında olduğunu düşünüyoruz: "Ardımdan ağlamayın, mücadelemi devam ettirin, o zaman ben de sizinle yaşar gibi olurum."

Vik'in anısına en büyük hürmet onun yaptığını yarım bırakmamak. Yakında Filistin karasularını ihlal eden blokaja karşı bir gemi projemiz olacak. Bu gemi ilk seferini 20 Nisanda (dün) başlatacak. Vik bu projeye çok ihtimam gösteriyordu ve gerçekleşmesinde bulunmak isterdi.

Vik hepimiz için bir ilham kaynağıdır onun gibi olmak isteriz. Bir belgeselde de Nelson Mandela'nın bir sözünden misal veriyordu Vik: "Muzafferler herhalde hayallerinden hiç vazgeçmeyenlerdir."

Vik'in hayali bizim hayalimizdir, onu unutmayacağız.

İnternational Solidarity Movement

HABERE YORUM KAT

1 Yorum