Varil Bombası Suriyeli Meyyade'yi Sağır Etti

29.07.2015 16:10
Varil Bombası Suriyeli Meyyade'yi Sağır Etti
Suriye'de 1,5 yıl önce rejim güçlerinin saldırısında evlerine varil bombası düşen Zağar ailesinin 4 yaşındaki kızı Meyyade, patlamanın şiddeti nedeniyle duyma yetisini kaybetti.

Ülkelerindeki olaylardan yaralı kurtularak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin sivillerin hayat öyküleri yürek burkuyor.

Birçok kentinde ve kasabasında çatışmalar ile hava saldırılarının yaşandığı Suriye'de savaş 5. yılına girmesine karşın devam ediyor. Suriyeliler, ülkelerindeki savaş ortamından kaçarak kendilerine yeni yaşam kurma adına komşu ülkelere sığınıyor. 

İdlib kentinde yaşayan Zağar ailesi de varil bombasının evlerine isabet etmesi sonucu kızları Meyyade'nin işitme yetisini kaybetmesinin ardından tedavi umuduyla Türkiye'ye geldi. 

Baba Ala Zağar (28), AA muhabirine, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine 1,5 yıl önce iki çocuğu ve eşiyle geldiklerini anlattı. Savaşa rağmen ülkelerini terk etmemek için çok direndiklerini ifade eden Zağar, hayatlarını karartan olayı şöyle anlattı:

"Evimize ansızın düşen varil bombası hayatımızı tamamen değiştirdi. İki evladım var. Şükür ben, eşim ve diğer çocuğuma bir şey olmadı. Kızım Meyyade saldırı olduğunda 2,5 yaşındaydı, şimdi 4 yaşına girdi. Patlamadaki şiddetli ses nedeniyle kızım Meyyade, sağır oldu. Suriye'de doktora götürecek ne imkanımız vardı ne de bir sağlık kuruluşu. Biz de çareyi Türkiye'ye gelmekte bulduk." 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim