1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Van’ı Kana Bulayan PKK’lıyı FETÖ’cü Savcı Bırakmış!
Van’ı Kana Bulayan PKK’lıyı FETÖ’cü Savcı Bırakmış!

Van’ı Kana Bulayan PKK’lıyı FETÖ’cü Savcı Bırakmış!

Van’da 2 Nisan Polis Merkezine bomba yüklü araçla saldırı düzenleyen PKK’lı Medet Oruç’la ilgili çarpıcı iddialar ortaya çıktı.

A+A-

2 Nisan Polis Merkezine bomba yüklü araçla saldırı düzenleyen Medet Oruç’la ilgili çarpıcı iddialar ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre Medet Oruç geçen yıl Ağustos ayında PKK’nın Metina kampına gidip eğitim gördü. Şubat ayında ise Ankara’da HDP’ye ait ilçe binalarında bomba imalatı yaparken yakalandı. PKK’nın gençlik yapılanması olan YDG-H üyesi olduğu anlaşıldı. Ancak hakkındaki silahlı terör örgütüne üye olma, terör örgütü propagandası yapma ve el yapımı patlayıcı hazırlama suçlamalarına rağmen serbest bırakıldı. Oruç’u serbest bıraktıran savcı ise 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün sonra açığa alındı.

Hakkında onlarca ihbar vardı…

FETÖ’nün savcısının bıraktığı terörist Medet Oruç geçtiğimiz ay Van’a gitti. Burada da hakkında ihbar geldi. Savcı Adem Çelik ise bu ihbarı görmezden gelince Oruç hakkında hiçbir soruşturma yapılmadı. Savcı Adem Çelik de 15 Temmuz sonrası FETÖ üyeliğinden tutuklandı. İki FETÖ’cü savcı tarafından elbirliğiyle serbest bırakılan Oruç ise önceki gün Van’ın İpekyolu İlçesi’nde polis merkezini hedef aldı. Bomba yüklü aracı polis merkezine getirdikten sonra fazla uzağa kaçamayınca yaralanan Oruç, Van Emniyeti tarafından sorgulandı. Bir taraftan da Oruç’un geçmişine bakan polisler, birileri tarafından Oruç’un tüm sicilinin ve geçmişinin kayıtlardan silindiğini gördü. Takvim’in haberine göre emniyetin araştırmasında Oruç’un tüm suç geçmişini silerek Van sokaklarından sicili temiz bir şekilde dolaşmasını sağlayan da Van’daki FETÖ operasyonunda tutuklanan polislerdi. Bu olay PKK ve FETÖ’nün arasındaki kanlı işbirliğinin kanıtı oldu.

Karpuza 20 yıl istedi bombacıyı bıraktı

PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H ile ilgili olarak el yapımı patlayıcı hazırladığı için Şubat ayında yakalanan Medet Oruç, Savcı Yüksel Erdoğan tarafından delil yetersizliği nedeniyle salıverildi. 17 Temmuz 2016’da FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan Savcı Yüksel Erdoğan, geçen yıl ise bıçak zoruyla köylüden karpuz çalan bir suçlu için 20 yıl hapis istemesiyle gündeme gelmişti.

PKK’lı Medet Oruç, bombalı aracı bıraktıktan sonra fazla uzağa kaçamayınca yaralı olarak yakalandı.

Kaynak: Takvim

HABERE YORUM KAT