Van'da 3 Kişinin Cesedi Çıkarıldı

04.11.2011 18:36
Vanda 3 Kişinin Cesedi Çıkarıldı
Van'da meydana gelen depremin ardından, en fazla hasarın olduğu Erciş ilçesinde kayıp görme engelli çilingir İsmail Akçil ile 2 kızının enkaz altındaki cesetlerine ulaşıldı.

Erzurum Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği ile Kore'den gelen 11 kişilik arama kurtarma ekibince sürdürülen çalışmalarda, Ercişli Emrah Sokak'ta üstüste yıkılan iki binanın enkazına girildi.

Buradaki çalışmada, görme engelli çilingir İsmail Akçil (39) ile kızları Dilber ve Sümeyye Akçil'in cesetlerine 12'inci gün sonra ulaşıldı.

Enkazdan çıkarılan cesetler, ambulansla hastaneye götürüldü.

Bu arada, arama çalışmalarını yakından izleyen Akçil ailesinin yakınları, cesetler bulununca fenalık geçirdi.

Görme yetisini 20 yaşında kaybeden, hayata babasından öğrendiği çilingirlik mesleğiyle tutunan Akçil, aynı zamanda elektrikli eşya tamiriyle de uğraşıyordu.

Akçil'in kızları Dilber (8) ile Sümeyye (13), okuldan arta kalan zamanlarında babalarına yardım ediyor, onu işyerinin dışındaki işlere götürüyorlardı.

Dilber ve Sümeyye kardeşler, tüm Türkiye'yi yasa boğan 7,2 büyüklüğündeki Van depreminin olduğu 23 Ekim'de de her zamanki yaptıkları gibi elinden tuttukları babalarını işe götürüyorlardı.

İsmail Akçil ile kızlarının bulunması için depremden sonra kamera kayıtları izlenerek birkaç enkazda arama yapılmış, daha sonra baba ve iki kızının Ercişli Emrah sokaktan geçerken üstüste yıkılan iki binanın arasında kaldığı belirlenmişti. (AHABER) 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim