Validen "Taksim Neden Yasak?" Açıklaması

30.04.2013 10:55
Validen Taksim Neden Yasak? Açıklaması
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Taksim'de basın açıklaması yaptı.

Vali Mutlu, basın açıklamasında yarınki 1 Mayıs kutlamasının Taksim'de yapılmasının imkânsız olduğunu bir kez daha vurguladı.

Vali Mutlu, 24 bin metrekarelik alana sahip olan Taksim Meydanının yarısının şu an inşaat halinde olduğunu belirterek burada kitlesel bir kutlamanın mümkün görülmediğini kaydetti.

Mutlu, meydanın durumu nedeniyle, kutlamayı yapmak isteyen sendikalara defalarca mekanın durumu hakkında bilgi verdiklerini ve bunun mümkün olmadığını aktardıklarını ifade etti.

Vali Mutlu, 24 bin metrekarelik alana sahip olan Taksim Meydanı'nın yarısını şu an inşaat halinde olduğunu belirterek burada kitlesel bir kutlamanın mümkün görülmediğini kaydetti.

Mutlu, Taksim Meydanı'nda inşaat nedeniyle alanda şu an 30 metre derinliğinde geniş bir çukur olduğunu hatırlarak, "Hangi mantıkla insanları böyle riskli bir bölgeye getirirsiniz?" dedi.

Yarın Taksim Meydanı'na çıkan yollarda geniş güvenlik önlemlerinin alınacağını, gerektiğinde güç kullanılacağını ifade eden Vali Mutlu, işçilere "Marjinal grupların istismarına gelmeyin" uyarısında bulundu.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim