1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Uzanların “Genç Parti”si Yeniden Sahnede!
Uzanların “Genç Parti”si Yeniden Sahnede!

Uzanların “Genç Parti”si Yeniden Sahnede!

Cem Uzan'ın partisinin kapatılması üzerine Yeniden Genç Parti adıyla yeni bir parti kuruldu. Partinin genel başkanı doğal liderlerinin Cem Uzan olduğunu söyledi.

A+A-

Cem Uzan’ın liderliğini yaptığı Genç Parti’nin kapatılmasının ardından Yeniden Genç Parti (YGP) adı altında siyasi parti kuruluyor. 17 Haziran'da kurucu üyelerle yapılan ilk toplantıdan sonra partinin merkez organları oluşturularak amblemi de belirlendikten sonra İçişleri Bakanlığı'na başvuru yapıldı.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Genel Başkan Erkin Çözeli, “Bizim doğal liderimiz Cem Uzan’dır. Sayın Uzan'ın yeniden adil şekilde yargılanması için biz bu yola baş koyduk... Din, dil, ırk ayrımı gözetmeden ezilen halkı iktidara taşıyacağız. Amacımız, yapılacak olan ilk genel seçimlerde, seçime damga vurmak ve halkı iktidara taşımak. Türkiye’nin şu anda en büyük sorunu yönetilememe sorunudur. Bizim için Mecliste bulunan siyasi partilerin isimleri değişik olsa da tamamı aynıdır” diye konuştu.

Firari işadamı Cem Uzan 2002 seçimlerine 'Açın Türkiye'nin önünü' sloganıyla katılmış, Genç Parti yüzde 7.25 oy oranına ulaşmıştı. Genç Parti, 2007 seçimlerinde ise yüzde 3.4'te kalmıştı.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum