1. HABERLER

  2. HABER

  3. Utanmazlar Yalanda Sınır Tanımadı
Utanmazlar Yalanda Sınır Tanımadı

Utanmazlar Yalanda Sınır Tanımadı

Gezi Parkı eylemini, hükümeti devirme eylemine çevirmeye çalışan CHP’li vekiller ve yandaşları akıllara durgunluk verecek yalanlar ortaya attılar.

A+A-

Ağaçların kesilmesine engel olmak maksadıyla Gezi Parkı’na çıkan eylemciler, provokatörlerin oyuncağı haline geldi.  Eylemcilere destek olmak maksadıyla sosyal medyada isyan tellallığı yapan provokatörler, niyetlerini açıkça belli etti. Ağaç kesilmesine karşı olmak kisvesi altında sosyal medyadan iletiler paylaşan ve insanları birbirlerine düşürme gayretine giren başta CHP’li vekiller ve bazı yazarlar; yalan, iftira ve uydurma paylaşımlarla hükümeti zora sokmayı amaçlıyor.  Halkın ve dünya kamuoyunun nezdinde hükümetin itibarını zedeleme ve etmeye mecbur bırakma adına uğraşan provokatörler, takipçilerine iletilerini İngilizce yazmalarını ve bu sayede dünya kamuoyunun da paylaştıklarını görmelerini tavsiye ediyor.

Kendisi Avukat, Provokatörlük Yapıyor

3705-001.jpgKendini “ütopik sosyalist” olarak tanımlayan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, sosyal medyadaki hesabında, adeta halkı galeyana getirircesine polisin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a silah çektiğini iddia etti.

Yaklaşık 60 bin takipçisine sürekli isyan ve direniş yönünde iletiler yazan Aygün, 2 Haziran 2013 tarihinde paylaştığı mesajda; “Ankara Direnişi’nden birkaç not: 1) Kızılay’a toplanan binlere gaz bombardımanı var, 2) Kitlenin cevabı ‘ O. Çocuğu Tayyip” ifadelerini kullandı.

Kimyasal Silah Yalanı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran da, sosyal medyayı halkı kışkırtma amaçlı kullananlardan biri… Twitter’daki hesabından paylaştığı bir iletide, polisin halka kimyasal silah kullandığını iddia edecek kadar ileri giden Oran, iletisinde şu ifadelere yer verdi: “Halkına aralıksız 20 saattir kimyasal silah kullanan siyasetin tek bir adı vardır: FAŞİZİM.

Yine CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin de yalan iftira ve yalanda haddi aşarak yaptığı açıklamada Ankara’da polis panzeri altında kalan genç bir kızın yaşamını yitirdiğini söyledi.

Temelkuran: İngilizce Yazın, Yabancı Gazeteciler de Anlasın

Gazeteci yazar Ece Temelkuran, 1 Haziran tarihinde Twitter’dan paylaştığı iletide yaşanan olayları dünya kamuoyuna duyurulması açısında takipçilerine iletilerini İngilizce yazmalarını önerdi. Temelkuran, “Arkadaşlar, lütfen elinizden geldiğince İngilizce yazın. Yabancı gazeteciler de olayları buradan takip ediyor. Anlamaları lazım detayları”  ifadelerini kullandı.

Ataklı: İstanbul’u Kaybeden İktidarın Kimyası Bozulur

Gazeteci Can Ataklı ise; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bunların hedefi İstanbul Belediyesi’ni almak”  sözünü doğrularcasına “Öncelikle İstanbul Belediyesi AKP’den alınırsa gerisi çorap söküğü gibi gelir. Çünkü İstanbul’u kaybeden bir iktidarın kimyası bozulur” ifadelerini kullandı.
Sabah Gazetesi Yazarı Ayşe Özyılmazel ise, “Yeter artık! Yeter! Bize Allah’tan bahsetmeyin, Allahsızlar, vicdansızlar” diye yazdı.
Gazeteci Fatih Portakal ise, “Maçka Parkı’nda silah sesleri. Arkadaşım otele sığınmış. Hayırdır gaz bitti de sıra kurşunda mı TC polisi” ifadelerini kullandı.

Oda Tv De Her Zamanki Gibi Provokasyona Devam Ediyor

Gezi Parkı eylemlerinin başladığı günden bu yana provokasyon haberlerine devam eden Oda TV’nin haberleri de aymazlığını ortaya koyuyor. Kendi ülkesinin polisini kovalamayı marifet gören Oda TV zihniyetli bir haberinde; “Gümüşsuyu’nda iş makinasını eline geçiren grup TOMA’yı kovalıyor, Gümüşsuyu’nda kitle bir iş makinasını ele geçirdi, kalabalık artıyor” diye yazdı.

Agâh Üstün / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT