1. HABERLER

  2. HABER

  3. Utanması Olmayana Her Şey Serbest
Utanması Olmayana Her Şey Serbest

Utanması Olmayana Her Şey Serbest

Yetişin ey dostlar! Yoksa IŞİD süreci sabote edecek!

A+A-

HAKSÖZ-HABER

PKK-HDP’nin başını çektiği Kürt Ulusalcılarının ani manevra kabiliyeti izleyen herkesi şaşkına çevirecek kadar hızlı. Tutarlılık ve samimiyet diye hiçbir dertleri olmadığı için ne kadar komik duruma düştüklerini hiç ama hiç umursamıyorlar.

Son komedi sahnesi Radikal aracılığıyla Şırnak’tan ulaştı kamuoyuna. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Başkanı Salih Gülenç parti amblemiyle örtülü küçük bir masa etrafına topladığı ve her hallerinden konu mankeni olmayıp halkımızın duyarlı temsilcileri oldukları anlaşılan provokasyon karşıtı demokrat bir grupla çok anlamlı bir basın açıklaması yaptı.

Meğer Şırnak başta olmak üzere Kürt illerinde yol kesip halkımızın ırz ve namusuna göz diken IŞİD çeteleri bölgede bayrak açmaya başlamış. Kamu düzeni ve güvenliği IŞİD çeteleri eliyle bozulmaktaymış meğer. Ama daha önemlisi Çözüm Süreci de bu şakiler tarafından sabote edilmek istenmekteymiş. Kürt halkının elde ettiği kazanımları hazmedemeyen çevrelerin yakın zamana kadar JİTEM gibi kontra örgütler eliyle şimdilerdeyse IŞİD gibi vahşi örgütler üzerinden kirli oyunlar çevirdiğini beyan eden DBP Şırnak başkanı Salih Gülenç’in söz konusu eğlenceli basın açıklamasını bir amme hizmeti olarak Radikal’den olduğu gibi iktibas ediyoruz. Son olarak halkımızı bu türden haberlere duyarlı olmaya davet ediyoruz.

*** 

DBP: Şırnak'ta IŞİD bayraklı kişiler yol kesti

02/12/2014 / RADİKAL

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Başkanı Salih Gülenç, Şırnak bölgesinde IŞİD bayraklı ve silahlı kişilerin yol kestiğini, provokatif eylemlerde bulunduğunu ileri sürerek, halkın bu konuda duyarlı olmasını istedi.

DBP Şırnak İl Başkanı Salih Gülenç, düzenlediği basın toplantısında 40 yıl boyunca baskı, asimilasyon ve katliam girişimlerine rağmen onurlu bir yaşam mücadelesi verdiklerini söyledi. Elde ettikleri bu kazanımları hazmedemeyen çevrelerin 'kirli oyunlar' oynadığını ileri süren Gülenç, şunları söyledi: 

"Silahlı ve maskeli bazı kişiler Şengal'de ve Kobane'de insanlık değer ve ahlakını ayaklar altına alarak, insanın kanını donduran vahşi eylemde bulunan, kafa kesen, halklarımızın ırzına ve namusuna göz diken IŞİD çetesinin bayrağını taşıyarak, provokatif bazı eylemlerde bulunmaktadırlar. Bu da halkımızda, 'IŞİD silahlı yol kesiyor, provokasyon peşinde' düşüncelerini ortaya çıkarmaktadır. Abdullah Öcalan'ın yaratmış olduğu eylemsizlik ve çözüm ortamını kendilerine fırsat bilen bazı çevreler, her geçen gün daha pervazsızca halkımıza ve değerlerimize yönelmektedirler." 

Yaşanan olayların Abdullah Öcalan'ın, 'Çözüm olmazsa kaos olur' tespitini doğruladığı görüşünü savunan Salih Gülenç, "Bu tür provokatif çabalar tam da Öcalan'ın 'Çözüm olmazsa darbe mekaniği işler ve uzun süreli kaosun kapısı açılmış olur' tespitini doğrulamaktadır. Zira bu tür karanlık çevreler, bulanık suda balık avlama çabasındadırlar. Bu çetelerle ilişkili oldukları iddiasıyla lekeli çevrelerin konuya ilişkin derhal bir açıklama yapması gerekliliğini vurguluyoruz. Aksi takdirde halkımızın özgür yaşam özlemli ve değerlerine yönelik bu saldırıların sorumlusu olma lekesinden asla kendilerini temizleyemeyemezler. Halkımıza da bu tarz provokasyonlara karşı duyarlı olma çağrısında bulunuyoruz" diye konuştu. (Ebubekir KARATOPRAK/ŞIRNAK/DHA)

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum