Üst Komutanlık Emretti Yaptım

07.05.2011 02:36
Üst Komutanlık Emretti Yaptım
MHP’li Atılgan ‘arka koltuktaki türbanlı avı’yla ilgili olarak “üst komutanlığın verdiği emirle, kendisine bağlı bir personel hakkında rapor hazırlattığını” savundu.

MHP Adana Milletvekili Kürşat Atılgan "arka koltuktaki türbanlı avı"yla ilgili kendisini aklarken üst komutanlarını suçladı. Nizamiyeden bir aracın arka koltuğunda giren türbanlı kadın nedeniyle bir Astsubay Başçavuş'u 3 ay boyunca askeri istihbarata izlettiren ve bu sürede 'alkol', 'el sıkışma', 'dini biblo', 'dans' testlerinden geçirttiği altında ıslak imzası olan raporla gözler önüne serilen Atılgan, "kendisinin üstü komutanlık tarafından verilen emirle, kendisine bağlı çalışan bir personel hakkında bazı iddiaların araştırılmasının istendiğini" savundu.

MHP'li Atılgan, 3 aylık takip ve testleri yalanlamazken, sadece izleme raporunun son bölümünde 'personel hakkında olumsuz bir duruma rastlanmadı" bölümünü gösterip, o astsubayı koruduğunu savundu. Tüm ömrünce Türk-İslam mefkuresinin hayata geçirilmesi çabasında olduğunu ifade eden Atılgan, başörtüsü yasağının kaldırılması konusunda Meclis'teki Anayasa değişikliğine destek verdiğini söyledi. "Hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir görevimde başörtüsü avcılığına çıkmadım'' diyen Atılgan, halen avukatlığını yapan Mustafa Dokumacı'nın geçmişte personeli olduğunu belirterek, eşinin de başörtülü olduğunu söyledi.

MHP'li Atılgan'ın "arka koltuktaki türbanlı avı"yla ilgili kendisini savunurken, yaptıklarının sorumlusu olarak üst komutanlarını suçlaması geçen günlerdeki açıklamalarını akıllara getirdi. Atılgan, PKK lideri Öcalan'la aynı apartmanda oturduğu iddiaları gündeme gelince de "Ben oturmadım ama benden önceki askeri ateşe oturmuş olabilir" diyerek kendisinden önce Suriye'de Askeri Ateşelik yapan şimdiki Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Fikret Demirtaş'ı işaret etmişti.

STAR

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim