Usame İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak

05.05.2011 11:51
Usame İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak
Amerikan askerlerinin Pakistan topraklarında düzenledikleri kanlı baskında şehit edilen Usame Bin Laden için yarın Fatih Camii’nde Cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Usame'nin şehit edilmesine öfkelenen Müslümanlar dünyanın birçok yerinde ABD'yi protesto ediyorlar. ABD yarın da İstanbul'da protesto edilecek.

Amerika ve haçlı batı güçlerinin İslam dünyasındaki işgal ve katliamlarını, özelde Pakistan'da sivil halka yönelik üst üste gerçekleştirilen vahşi saldırıları telin etmek üzere, Türkiye'deki birçok İslami kuruluş ve duyarlı Müslümanlar Amerikan güçleri tarafından şehit edilen Usame Bin Ladin için Türkiye'nin değişik bölgelerinde gıyabi cenaze namazı kılacak.

İstanbul'da 6 Mayıs 2011'de Cuma namazının ardından Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Gıyabi cenaze namazı ile ilgili tertip komitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"11 Eylül olaylarının bahanesiyle İslam ülkelerini işgal edip milyonlarca masum ve savunmasız müslümanı katleden, İslam beldelerini viraneye çevirip baştanbaşa kan gölüne çeviren ABD önderlikli haçlı batılılar, tüm bu saldırılarını 'terörizmle mücadele' adı altında sürdürmektedirler.

Dünyanın en büyük teröristleri Amerika, İsrail ve İngiltere iken, İslam'a ve Müslümanlara karşı saldırılarında mücahidleri karalamak ve yalnızlaştırmak için de işgale karşı direnenleri terörist ilan etmekte, gerçekte ise kendileri küresel bir terörizmi ortaya koymaktadırlar.

Bizler Türkiyeli Müslümanlar olarak, bu uluslar arası teröristlere karşı direnen Müslümanların yanında olduğumuzu, bütün İslam dünyası özgür ve emin oluncaya kadar da dünyanın her bir yanındaki mücahidleri desteleyip savunacağımızı haykırmak üzere küresel haçlı teröristlere karşı cihadını şehadetle sonlandıran Usame Bin Ladin'in gıyabi cenaze namazını kılmak için bütün müslümanları Cuma namazında Fatih camiinde bululaşmaya davet ediyoruz." 

Tarih: 6 Mayıs 2011 (Cuma namazı sonrası)

Yer: Fatih Camii

HAKSÖZ-HABER

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim