Usame Bin Laden'den Yeni Ses Kaydı

19.05.2011 09:52
Usame Bin Ladenden Yeni Ses Kaydı
Usame bin Laden, yeni yayınlanan ses kaydında Arap ülkelerindeki halk hareketleri için 'tarihi bir fırsat' diyor.

El Kaide, Usame Bin Laden'in ABD tarafından katledilmeden kısa bir süre önce doldurduğu tahmin edilen bir mesajını yayınladı.

Bin Laden bu mesajda, Tunus ve Mısır'daki devrimleri övüp, "Müslümanlar için nadir bir tarihsel fırsatın ortaya çıktığını" söyledi.

El Kaide'ye yakınlığıyla bilinen internet sayfalarında yayınlanan ses mesajında Bin Laden, "Allah'ın izniyle tüm İslam dünyasında değişim rüzgarları esecek" diyor.

Bir Amerikan özel birliği tarafından Pakistan'daki Abbuddabad kentinde baskında katledilen Bin Laden, mesajda Tunus ve Mısır'daki olaylara değinirken Suriye, Libya ve Yemen'den ise bahsetmiyor.

Bin Laden daha sonra Müslüman halka "Ne bekliyorsunuz? Kendinizi ve çocuklarınızı kurtarmak için fırsat ortada." diye sesleniyor.

Bin Laden, toplamda 12 dakika 37 saniye olan bu ses kaydında, bir istişare konseyinin kurulması ve bu konseyde halk ayaklanmalarının tüm İslam alemine yayılmasına karar verilmesini istiyor. 

Yönetime karşı direnmenin bir gecikme olduğunu dile getiren Bin Laden, "Değişim rüzgarları inşallah tüm İslam alemine yayılır" ifadelerini kullanıyor. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim