Ürdün, Mescid-i Aksa'ya Güvenlik Kamerası Yerleştirmekten Vazgeçti

19.04.2016 19:46
Ürdün, Mescid-i Aksa'ya Güvenlik Kamerası Yerleştirmekten Vazgeçti
Mescid-i Aksa'ya kamera yerleştirilmesine Filistinli gruplar şiddetle karşı çıkmıştı.

Ürdün Başbakanı Abdullah En-Nesur, Mescid-i Aksa'ya güvenlik kameraları yerleştirme projesinin durdurulduğunu açıkladı.

En-Nesur, bugün (18 Nisan Pazartesi) Ürdün Haber Ajansı Petra'ya yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa'ya güvenlik kameraları yerleştirilmesi projesi üzerinde uzlaşı olmadığını belirtti.

Proje konusunda anlaşmazlık olduğunu ve Filistinlilerin projenin hedefleri konusunda endişeleri bulunduğunu ifade eden En-Nesur, bu nedenle projeyi durdurma kararı aldıklarını söyledi.

"Filistin'deki tüm kardeşlerimizin görüşlerine saygı duyuyoruz" diyen En-Nesur, Filistin halkının tercihlerini daima desteklediklerini ve her zaman yanında olduklarını dile getirdi.

Projenin amacının Mescid-i Aksa'nın avlusuna yerleştirilecek güvenlik kameralarıyla işgal güçlerinin ihlallerinin tespit edilmesi ve belgelenmesi olduğunu öne süren En-Nesur, İsrail'in başlangıçta projeyi engellemeye çalıştığını fakat başarısız olduğunu iddia etti.

Filistinli gruplar ve önde gelen şahsiyetler, işgal güçlerinin kamera kayıtlarına ulaşarak aktivistler aleyhinde kullanabileceği endişesiyle Mescid-i Aksa'ya güvenlik kameraları yerleştirme projesine karşı çıkmış ve Ürdün'e projeden vazgeçmesi çağrısında bulunmuştu.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim