1. HABERLER

  2. HABER

  3. Üniversitede Silahlı Kavga: 7 Yaralı
Üniversitede Silahlı Kavga: 7 Yaralı

Üniversitede Silahlı Kavga: 7 Yaralı

Elazığ Fırat Üniversitesi yerleşkesinde yaşanan kavgada 7 kişi yaralandı.

A+A-

Elazığ Fırat Üniversitesinde kız arkadaşına laf atıldığı iddiasıyla iki grup arasında çıkan tabanca ve bıçakların da kullanıldığı kavgada biri polis 7 kişi yaralandı.

Kavga, Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu önünde meydana geldi. İddiaya göre kız arkadaşına laf atıldığını iddia eden iki öğrenci grubu arasında tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Tabanca, bıçak ve taşların da kullandığı kavgada üniversitede aynı zamanda öğrenci Elazığ Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Ali Sayan ile birlikte 7 öğrenci yaralandı. Polis ve üniversite güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği olaylar sonlandırıldı.

Kavgada Önder Şahin, Dursun Özdemir, Osman Özgenç, Yunus Aydoğan, Mehmet Zait Güzel, İlhami Çiçek ile polis memuru Ali Sayan yaralandı.

Polis memuru Sayan'ın Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulunda eğitim gördüğü, tesadüfen kavganın yaşandığı sokaktan geçtiği, ayrıca yaralılar arasında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu öğrenildi.

Yaralılar Fırat Üniversitesi Hastanesi ile Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülüp tedaviye alındı. Tabancayla vurulduğu belirtilen bir öğrencinin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi. Polis, kampus içinde sıkı güvenlik önlemleri alırken, olaya karışanlara yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

HABERE YORUM KAT