1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Ümran'ın Ağabeyi Hayatını Kaybetti!
Ümran'ın Ağabeyi Hayatını Kaybetti!

Ümran'ın Ağabeyi Hayatını Kaybetti!

Ambulanstaki bakışlarıyla dünyayı sarsan 5 yaşındaki Ümran Dakniş’in 10 yaşındaki ağabeyi Ali, aynı saldırıda yaralandıktan sonra hayatını kaybetti.

A+A-

Halep’teki hava saldırısının ardından götürüldüğü ambulanstaki bakışlarıyla dünya kamuoyunun dikkatini çeken 5 yaşındaki Ümran Dakniş’in aynı saldırıda yaralanan ağabeyi, yaşamını yitirdi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, 10 yaşındaki Ali Dakniş’in çarşamba günkü saldırıdan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

Reuters, 10 yaşındaki çocuğun iç kanama ve organ hasarı nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

“Halep'te Ümran Gibi 100 Binden Fazla Çocuk Var”

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, yalnızca bu ayki çatışmalarda ve hava saldırılarında 448 sivilin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BM Çocuk Fonu (UNICEF) İcra Direktörü Anthony Lake, Halep'te bina yıkıntılarının altından kurtarılan Ümran gibi 100 binden fazla çocuğun savaşın mağduru olduğunu bildirdi.

“Duyguları Eyleme Çevirmeliyiz”

Lake, yaptığı yazılı açıklamada, 5 yaşındaki Ümran'ın fotoğrafının tüm dünyanın dikkatini çektiğini ve insanların çocukla empati kurduğunu belirterek, “Halep'te Ümran gibi 100 binden fazla çocuk, hiçbir çocuğun maruz kalmaması gereken acıları çekiyor. Onlarla da empati kurmalıyız. Ancak empati ve bu acılara neden olanlara kızgınlık yeterli değil. Bu duyguları eyleme çevirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Al Jazeera, Reuters, AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT