Uluslararası Rohingya Merkezi İstanbul'da Şube Açtı

17.08.2015 01:57
Uluslararası Rohingya Merkezi İstanbul'da Şube Açtı
Uluslararası Rohingya Merkezinin İstanbul şubesi olarak faaliyet gösterecek "Müslüman Rohingya Halkıyla Yardımlaşma Derneği" açıldı.

Uluslararası Rohingya Merkezi, "Müslüman Rohingya Halkıyla Yardımlaşma Derneği"ni İstanbul'da açtı.

Derneğin açılışı dolayısıyla düzenlenen toplantıya, Uluslararası Rohingya Merkezi Başkanı Abdullah Bin Salama Marof ile çeşitli müslüman ülkelerden sivil toplum temsilcileri katıldı. 

Arakan'daki Müslümanların durumunu anlatan kısa bir filmin gösterildiği toplantıda, bölgede yaşanan sorunların çözümüne ilişkin görüşler ele alındı.

Uluslararası Rohingya Merkezi Başkanı Marof, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Arakan'a gerçekleştirdiği ziyaretten çok etkilendiklerini belirterek, Türkiye halkının, Rohingyalı Müslümanların yanında olabileceğine inandıkları için Türkiye'de bir şube açmaya karar verdiklerini anlattı.

Türkiye'nin yakın geçmişte, Rohingya'dan kaçmaya çalışan mültecilerin deniz ortasında kalmasıyla yaşanan mülteci krizine müdahale ettiğini anımsatan Marof, kuruluş aşaması tamamlanan Müslüman Rohingya Halkıyla Yardımlaşma Derneğinin Rohingyalı Müslümanlara destek sağlanması için çaba göstereceğini söyledi.

Toplantıda ayrıca, Arakan'da yaşananların dünyaya duyurulmasına sağladığı katkıdan dolayı Anadolu Ajansına bir teşekkür plaketi verildi. Plaketi AA adına Arapça Haberler Servisi Editör Yardımcısı Metin Ünlü aldı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim