Uludere Pilotları Göz Hapsinde

17.01.2012 13:24
Uludere Pilotları Göz Hapsinde
Uludere’de bombalamayı yapan F-16 pilotlarının, üslerinde gözetim altında tutuldukları iddia edildi.

Uludere’de 34 köylünün yaşamını yitirdiği bombalamayı yapan F-16 pilotlarının Genelkurmay tarafından gözetim altında tutulduğu, Karargâh’ın dışına çıkarılmadığı iddia edildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin, dünkü köşesinde bu iddiayı gündeme getirdi. Küçükşahin, Ankara’daki kaynaklarına dayandırdığı yazısında şunları yazdı: “Uludere’deki bombalama faciasının hangi istihbarat kaynağının hatası olduğu sorularını da sorgulamadım değil; ama ‘geçiştirildi’ desem yeri. ‘Bu bombalamadan sivil otoritenin önceden haberi var mıydı?’ sorusunun aynı şekilde belirsizliğe bırakılmasını da ilginç bulabiliriz.”

“Konuyla ilgili soruşturma/inceleme süreci devam ettiği için hani bazı konulara açık yanıtlar verilememiş olabilir” diyen Küçükşahin, devamla şunları dile getirdi: “Ama bana gelen bir başka bilgi var ki teyit edecek bir yetkili bulamadım. Kaynağımdan ise çok emin olduğum için ‘Bu nedir’ diye sormak isterim.

Soruşturma çerçevesinde bombalamayı yapan pilotlara, o günden beri karargâh dışına çıkma izni verilmiyor, sanki gözetim altında tutuluyorlarmış. Ailelerin, ‘verilen koordinatları tam tutturdukları için kahraman görülmesi gereken evlatlarının’ tek suçlu ilan edilmesinden korktuklarını belirtmeli.”

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim