1. HABERLER

  2. HABER

  3. Uludere Kaymakamı'ndan Açıklama
Uludere Kaymakamından Açıklama

Uludere Kaymakamı'ndan Açıklama

Ölen 35 kişi için taziye ziyaretine giden ve burada bazı kişilerin saldırısına Uludere Kaymakamı Yavuz yazılı bir açıklama yaptı.

31 Aralık 2011 Cumartesi 22:50A+A-

Saldırıya uğrayan Uludere Kaymakamı Yavuz, "Bana saldıranlar Uludereli değil. Bunlar provokatördür. Bir saat içeride kaldım. Vatandaşlar bağrına bastı" dedi.

Gülyazı Köyü'nde taziye çadırına giden ve bir grup tarafından darp edilen Kaymakam Yavuz'ın tedavisi Şırnak Asker Hastanesi'nde sürüyor.

Başından ve yüzünden yaralandığı gözlenen Naif Yavuz, olay ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Kendisine saldıranların cenaze sahipleri olmadığını vurgulayan Yavuz, ''Hatta, cenaze sahiplerinden bana bir haber geldi; 'Kaymakama yapılan bu saldırı, bir önceki saldırıdan daha çok bizi rencide etmiştir. Çok daha üzmüştür' diye. Cenaze sahipleri beni aradılar. Üzüntülerini dile getirdiler'' diye konuştu.

Naif Yavuz, saldırganlara karşı kendisini köylülerin koruduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

''Ben bir saat içeride kaldım. Vatandaşlar beni bağrına bastı. Vatandaşların bağrına basması başkalarını rahatsız etmiştir. Cenaze sahipleri beni bağrına bastı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bana saldıranlar asla ve asla cenaze sahipleri değildir. Beni orada koruyan da köylünün kendisidir. Bana vuranların hiçbiri Uludereli değildir. Dışarıdan gelen provokatörlerdir.'' 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum