1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ülkücü ‘Savaşçılar’ Özgürel’e Saldırdı
Ülkücü ‘Savaşçılar’ Özgürel’e Saldırdı

Ülkücü ‘Savaşçılar’ Özgürel’e Saldırdı

Akil İnsanlar Ege Bölgesi Heyeti’nin Kütahya ziyaretinde olaylar çıktı. Yaklaşık 300 kişilik bir grubu sakinleştirmek için otelden çıkan gazeteci Avni Özgürel saldırıya uğradı.

A+A-

Âkil İnsanlar Heyeti Ege Bölgesi grubundan gazeteci Avni Özgürel, Kütahya’da ülkücü bir grubun saldırısına uğradı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Teşkilatları ve Ülkü Ocakları İl Başkanlığı kentte bir yürüyüş organize etti. Bu yürüyüşe katılan kalabalık, âkil insanların kaldığı otelin önüne gelerek heyetle görüşmek istediklerini söyledi. Toplulukla görüşmek isterken saldırıya uğrayan heyet üyesi Avni Özgürel’i polis güçlükle kalabalığın yanından alarak otele kaçırdı.

Son anda önlendi

MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Feyzi Dündar, Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Alıç, burada birer basın açıklaması yaparak barış sürecine tepki gösterdiklerini bildirdi. Gruptan bazı kişiler, toplulukla görüşmek isteyen heyet üyesi Avni Özgürel’e saldırmak istedi. Polis Özgürel’i otelin içerisine kaçırarak saldırıyı son anda önledi.

Diğer yandan Âkil İnsanlar Heyeti’ne Türkiye Gençlik Birliği (TGB) mensubu birkaç kişi de tepki gösterdi. Slogan atan TGB mensuplarına, araç trafiğine engel oldukları gerekçesiyle polis müdahale etti. Kısa süre yaşanan arbedenin ardından, grup sloganlar atarak otelin önünden uzaklaştı.

“Ender rastlanan bir durum”

Öte yandan Âkil İnsanlar Heyeti Ege Bölgesi Grubu Başkanı Tarhan Erdem ile üyeler Avni Özgürel, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Fuat Keyman, Fehmi Koru, Hasan Karakaya ve Fadime Özkan, Kütahya’da bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle biraraya geldi.

Tarhan Erdem, çözüm sürecine ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin ender rastlanan, her ulusun tarihinde ender rastlanan bir durumla karşı karşıya gelmiştir. Çok büyük cesaretle bu meseleyi çözmek için girişimde bulunmuştur” dedi.

TARAF

HABERE YORUM KAT

2 Yorum