Ülker 1 Kasım'dan Sonra Kendini Revize Etti

06.11.2015 14:52
Ülker 1 Kasım'dan Sonra Kendini Revize Etti
Şehir Üniversitesi'ne Paralel devlet yapılanmasına açıkça destek veren Ali Atıf Bir rektör olarak atanmış, sonrasında 3 öğretim görevlisi istifa etmiş, öğrenciler de "Paralel rektör istemiyoruz" diyerek eylem yapmıştı.
İstanbul Şehir Üniversitesi'ne Paralel devlet yapılanmasına açıkça destek veren ''YÖK türbanla mücadelede sonuna kadar haklı. Türban üniversiteye girerse Türkiye şeriatla savaşı kaybeder'' diyerek başörtüsü karşıtlığını gizlemeyen Ali Atıf Bir’in rektör yapılmasına tepkiler her geçen gün artarken önemli bir gelişme yaşandı.  

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Cengiz Kallek asaleten atandı.
 

ALİ ATIF’IN GELİŞİNE ‘İSTİFA’ TEPKİSİ

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin Öğretim Üyeleri de yeni atanan rektöre tepki göstermişti. Geçtiğimiz günlerde Şehir Üniversitesinin  Öğretim Üyeleri arasında yer alan Prof. Dr. Burhanettin Duran, Doç. Dr. Fahrettin Altun, Prof. Dr. Medaim Yanık, yeni atanan Rektör Ali Atıf Bir'e tepki olarak istifa ettiklerini duyurmuşlardı.
 
PARALEL MEDYADA YAZARLIK YAPIYORDU
 
FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Bugün Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan ve en son 1 Ekim'de Murat Ülker'den aldığı teklifle köşe yazarlığını bıraktığını yazan Atıf Bir, yazısını "İpek Medya Grubu'nun sahibi Akın İpek'e saygısı, Medya Grup Başkanı Ayhan Yurttaş'a sevgisi, Genel Yayın Yönetmenim Erhan Başyurt'a bıraktığı özgürlük alanı için gönülden teşekkür ederim. Tarık Toros, Murat Uzun TV programlarıma büyük destek verdiler hepsi sağ olsun." diyerek bitirmişti.
 
star.com.tr
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim