1. HABERLER

  2. HABER

  3. Uçak Kazasında Yaralanma Yok Ama 45 Sefer İptal
Uçak Kazasında Yaralanma Yok Ama 45 Sefer İptal

Uçak Kazasında Yaralanma Yok Ama 45 Sefer İptal

Türk Hava Yolları uçağında yaşanan motor yangını ve kanatta meydana gelen hasar sonrası birçok sefer iptal edildi.

A+A-

Türk Hava Yolları'nın Milano-İstanbul seferini yapan uçağı, motor arızası nedeniyle acil iniş yaptı.

Atatürk Havalimanı'na iniş hazırlığı yapan THY'ye ait yolcu uçağı, teknik arıza nedeniyle pisti pas geçmek zorunda kaldı. Motoru arızalanan uçak ikinci demesinde piste inebildi. Uçağın motor kısmı alev aldı.

İtfaiye ekiplerince uçağın alev alan kısmına müdahale edildi. Uçaktaki yolcular sağlıklı bir şekilde tahliye edildi.

THY uçağında meydana gelen yangınla ilgili ilk resmi açıklamada, "Herhangi bir sağlık sorunu yoktur" açıklaması geldi: “Uçakta bulunan 97 yolcumuz terminale alınmıştır. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır. Gerekli incelemeler başlatılmış olup, olayın neden meydana geldiği bu incelemelerden sonra netlik kazanacaktır.”

***

Motor kısmı alev alarak acil iniş yapan Türk Hava Yolları (THY) Milano-İstanbul uçağın ardından Türk Hava Yolları iç ve dış hatlarda karşılıklı 45 seferi iptal etti.

Türk Hava Yolları resmi twitter adresinden yapılan açıklamada, “Atatürk Havaalanı'ndaki operasyonel nedenlerle bazı seferlerimiz iptal edilmiştir. Havaalanına gelmeden önce lütfen uçuşunuzu kontrol ediniz” uyarısı yapıldı.

Kaza nedeniyle uçaktan yolcuların tahliyesi ve toprak zemine çıkan uçağın çıkartılması için 17/35 pisti bir süre uçuşlara kapatılmıştı. Pistin kapatılmasından dolayı Atatürk Havalimanı'nda seferlerde aksamalar meydana geldi. Seferlerin aksamasından dolayı Türk Hava Yolları iç hatlarda Nevşehir, İzmir, Sinop, Antalya, Ankara, Samsun, Adana, Şırnak, Kayseri, Şanlıurfa, Erzurum, Mardin, Gaziantep, Trabzon, Alanya, Kayseri, Malatya, K.Maraş, Elazığ, dış hatlarda ise Köln, Milano, Nürnberg, Napoli, Bologna, Berlin, Roma, Prag, Venedik, Viyana gibi seferlerini iptal etti. Atatürk Havalimanı'na inmesi planlanan bazı uçaklar ise pistin kapanmasından dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı'na yönlendirildi.

 

HABERE YORUM KAT