1. HABERLER

  2. HABER

  3. Üç İlde Böcek Operasyonu: 12 Gözaltı
Üç İlde Böcek Operasyonu: 12 Gözaltı

Üç İlde Böcek Operasyonu: 12 Gözaltı

Başbakanlık'ta bir daire başkanı ve ismi açıklanmayan, ancak kamuoyunca bilinen bir kişinin dinlenmesi ile ilgili polis harekete geçti.

A+A-

Başbakanlık'a bağlı Yurt Dışında Yaşayan Türkler ve Akrabalar Toplulukları (YTB) Başkanı Kemal Yurtnaç'ın makam odasının yanı sıra Başbakanlık'ta bir daire başkanı ve ismi açıklanmayan, ancak kamuoyunca bilinen bir kişinin dinlenmesi ile ilgili polis harekete geçti. Türkiye Gazetesinin savcılık kayıtlarıyla ortaya çıkardığı skandalın ardından Azime D. ve Fatma A.'nın da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, Ankara Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla önceki akşam operasyon başlattığı belirtildi. Ankara, İstanbul ve Ardahan'da 17 adrese eş zamanlı gerçekleştirilen baskında, zanlılara ait bilgisayarlar ile bazı belgelere de el konuldu. Gözaltına alınanlar arasında dinleme cihazlarını yerleştirdiği öne sürülen Fatma A. ve Azime D.'nin yanı sıra İller Bankası Genel Müdür yardımcısı ile banka çalışanı 3 kişinin de bulunduğu belirlendi.

"İHALEYE FESAT" İDDİASI

“Haksız kazanç elde etmek, örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, örgüt faaliyetleri kapsamında özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, hukuka aykırı olarak kişisel veri kaydetmek, ele geçirmek, ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet” suçlaması yapılan şüpheliler, Emniyet'te  sorguya alındı.

Telefon kayıtlarında İran uyruklu şahıslarla görüştükleri belirlenen Azime D. ve Fatma A.'ya, böcekleri neden yerleştirdikleri de sorulacak.

Türkiye Gazetesi

 

HABERE YORUM KAT