1. HABERLER

  2. HABER

  3. Twitter Bu Kişilerin Bilgilerini Paylaşmıyor!
Twitter Bu Kişilerin Bilgilerini Paylaşmıyor!

Twitter Bu Kişilerin Bilgilerini Paylaşmıyor!

Ankara'da patlama olacağını bir gün öncesinden twitter adresinde duyuran 2 kişinin bilgilerini twitter Türkiye ile paylaşmıyor.

A+A-

Ankara'da Cumartesi günü meydan gelen bombalı saldırı öncesinde iki Twitter hesabından bombalı saldırı olacağına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

IP ADRESLERİ İSTENDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı TİB'e yazı yazarak iki Twitter hesabının kime ait olduğunun bildirilmedisini istedi. TİB ise Twitter'den acil koduyla iki adresin ip adreslerinin bildirilmesini istedi.

BİLGİLERİ TÜRKİYE'YE VERMEDİ

BTK yetkililerinden edinilen bilgilere göre Twitter, bombalı saldırıyı haber veren iki Twitter hesabı ile ilgili bilgileri Türkiye'ye vermedi. Twitter'in savcılık tarafından istenmesine rağmen bilgileri kullanıcıların özel hayatının gizliliğini gerekçe göstererek vermemesi dikkat çekti. Twitter'in iki hesap ile ilgili bilgileri paylaşması halinde bombalı saldırı ile ilgili önemli bilgilere ulaşılacağı tahmin ediliyor.

1444738449306.jpg

TEPKİ ÇEKTİ

Twitter'in bombalı saldırıyı önceden bilen kullanıcıları ile ilgili bilgileri Türkiye'ye vermemesi tepki çekti. Twitter'in Türkiye'ye terör olaylarında ip adreslerini Türkiye ile paylaşabileceklerini belirtmelerine rağmen iki adrese ilişkin bilgileri vermediği belirtildi. Yetkililer, "Twitter terör saldırısında bile Türkiye'ye yardım etmeyecekse, yargı sürecine yardımcı olmayacaksa ne zaman yardımcı olacak" diyerek tepki gösterdi.

Twitter'in bombalı saldırıyı önceden yazan iki hesap ile ilgili bilgileri Türkiye ile paylaşmaması halinde Twitter'e erişimin kapatılmasının gündeme gelebileceği belirtildi.

1444738468826.jpg

SABAH

HABERE YORUM KAT