Tuzağı Bozmak ve Tarz Yenilenmesi!..

24.06.2015 01:38
Tuzağı Bozmak ve Tarz Yenilenmesi!..
AK Parti’den beklenen demokrasi oyunundaki tuzakları yeniden bozması. Kitle partisi olabilmek için sırtında taşıdığı kirli yükleri atması. Fıtrata hitabeden yolda Erdoğan-Davutoğlu birlikteliğinin yeni bir rehberlik oluşturabilmesi.

Hamza Türkmen / Haksöz Haber

2007 sonrasıydı. Kur’an tefsiriyle ilgili geniş katılımlı bir toplantıdan çıktığımızda, ağabey dediğim Türkiye tevhidi uyanış sürecinden gelen iki önemli yazarla Yeşilyurt sahiline çay içmeye gitmiştik.

İkisinin de 70’li 80’li yıllarda sağcı, devletçi, milliyetçi kimlik kirliliklerinden arınılmasına ve İslami bilgilenme sürecimize önemli katkıları vardı. Ama başından beri birisi tek başına da olsa kalemi ile para kazanarak ayakta kalmayı savundu; 90’lı yıllar itibariyle de alternatif saflar aradı. Diğeri ise tüm teorik birikimine rağmen alınteri ile ekmeğini kazandı, modernist eğilimlere karşı tavrını korudu ve hep cemaat olma özlemini dillendirdi.

Tabii ki hepimizin olduğu gibi onların da zaafları vardı. Onlara ağabey dememin nedeni, Türkiye İslami uyanış sürecine sağladıkları katkılarına saygı gösterme vefasıydı.

Yazının Devamı >>>

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim