1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tutuklu Subaylara Maaş Kıyağı
Tutuklu Subaylara Maaş Kıyağı

Tutuklu Subaylara Maaş Kıyağı

TSK Personel Kanunu'nda yapılan değişiklikle tutuklanan subaylar aylıkların üçte ikisini alacak.

20 Temmuz 2011 Çarşamba 12:01A+A-

TSK Personel Kanunu'nda daha önce tutuklu bulunan subaylara aylıklarının yarısı ödeniyordu.

Türk Silahlı Kuvvetler Personel Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayınladı. TSK Personel Kanunu’nda değişiklik yapılmasının Bakanlar Kurulu tarafından 18 Temmuz tarihindeki toplantıda kararlaştırıldığı belirtildi.

Kararnamede, Türk Silâhlı Kuvvetleri Personel Kanunu'nun 65. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinin (2) numaralı alt bendinin birinci cümlesi şu şekilde değiştirildi: “Açığa alınanlara ve tutuklulara (hakim subaylar dahil), bu süreler içinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 141'inci maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi hükmüne göre aylık ödenir.” Aynı bende, “Türk Silâhlı Kuvvetlerinin yurtdışı kadrolarında görevliyken açığa alınan veya tutuklananlara da yurtiçinde bir kadroya atanıncaya kadar, bu alt bent uyarınca yurtdışı aylığı ödenir” ifadesi eklendi.

Daha önceden f bendinin 2 numaralı alt bendinde şu ifade yer alıyordu: “Açığa alınanlara, açıkta kaldıkları sürece aylıklarının üçte ikisi, tutuklulara ise yarısı ayrıca ödenir” ifadesi yer alıyordu. Yeni düzenlemeye göre tutuklanan ve gözaltına alınanlar aylıklarının üçte ikisini almaya devam edecek.

CİHAN

HABERE YORUM KAT