1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Tutsak Annesinin Parmağını Kopardılar
Tutsak Annesinin Parmağını Kopardılar

Tutsak Annesinin Parmağını Kopardılar

Filistinli esir aileleri, yakınlarını ziyaret esnasında türlü eziyet ve vahşetle karşılaşıyor. Siyonist gardiyanlar esir çocuğunu ziyaret eden annenin parmağını kopardı.

18 Ocak 2011 Salı 15:29A+A-

Nadi El-Esir Derneği avukatları, Ohlikdar zindanındaki Siyonist gardiyanların zindanın ağır kapısını oğlunu ziyarete gelen Filistinli annenin yüzüne şiddetle kapatmaları sonucu elinin sıkıştığını ve çarpmanın şiddetinden parmaklarından birinin koptuğunu ifade etti.

Avukatlar yaptıkları açıklamada devamla şunları ifade ettiler: "Bu, Siyonist cezaevi idaresiyle gardiyanların Filistinli esir yakınlarına karşı gösterdiği ilk ve son vahşet değildir kuşkusuz. Daha önce de benzer onlarca olay meydana gelmişti. Bu olay, Siyonist zindanlarda bulunan yakınlarını ziyaret etmek için uzaklardan gelen kadın, yaşlı ve çocukların çektiği onlarca sıkıntının listesine yeni bir madde olarak geçti. Esir yakınları ziyaret için çıktıkları yolculukta fazlasıyla meşakkat çekiyorlar. Yol boyunca çektikleri eziyet yetmiyormuş gibi, girişlerde azar işitiyor, kötü muamele görüyor ve onur kırıcı sözler eşliğinde aramalara tabi tutuluyorlar."

Bu olay bize, Filistinli esir Sair Bedr'in kızının olayını bir kez daha hatırlattı. Beyt Lakya'dan olan Bedr'in kızı babasını ziyaret etmeye giderken, Siyonistler kapıyı kafasına çarparak onun şehit olmasına neden olmuştu.

(FİEM)

HABERE YORUM KAT