1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tutanaklar BDP’de Üzerinden Sızmış
Tutanaklar BDP’de Üzerinden Sızmış

Tutanaklar BDP’de Üzerinden Sızmış

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, İmralı tutanaklarının “ince hesaplar” peşindeki kişilerce partileri üzerinden sızdırıldığını ancak milletvekilleri ve parti yönetiminin bu olaya karışmadığını söyledi.

A+A-

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, İmralı tutanaklarının basına sızdırılmasının BDP üzerinden gerçekleştiğini ancak milletvekilleri ve parti yönetiminin bunda payı olmadığını söyledi.

Parti içindeki sızıntıya ilişkin soruşturmanın sonuçlandığını belirten Demirtaş, “Birtakım ince hesaplar, birtakım farklı ilişkiler kullanılarak, partimiz üzerinden elde edildiği anlaşılıyor” dedi. Soruşturmanın tümüyle netleşmesi sonrasında bilgilerini kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade eden Demirtaş, şöyle konuştu:

“Bu işi kimler hangi amaçla yaptı, hangi amaçla gerçekleştirdi o işi kamuoyunun takdirine bırakacağız ama kimler meselenin içindedir, bunu açıklayabilecek aşamaya geldik. Tek başına bir kişinin becerebileceği, başarabileceği bir iş değil. Mutlaka parti içinden, dışından destek almışlardır öyle görünüyor... Fakat şu konu da nettir bizim açımızdan; milletvekilllerimiz, parti yönetimimiz kesinlikle bu işin içinde değildir. Sızdırma denen mesele veya o belgenin basına aktarılması işi milletvekillerimiz, parti yönetimimiz tarafından gerçekleştirilmemiştir, bu bizim açımızdan nettir. Yürüttüğümüz soruşturmada da bu açığa çıktı.” (DHA)

HABERE YORUM KAT