1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. “Türkmendağı'nda Mücadele Devam Ediyor”
“Türkmendağı'nda Mücadele Devam Ediyor”

“Türkmendağı'nda Mücadele Devam Ediyor”

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı, birkaç gündür yoğun çatışmaların yaşandığı Türkmendağı'nda önemli ölçüde toprak kaybettiklerini ancak mücadelelerinin devam ettiğini, geri çekilmeyle ilgili kararın henüz verilmediğini söyledi.

A+A-

Suriye'de yoğun çatışmaların yaşandığı Türkmendağı'ndaki durumla ilgili AA muhabirine bilgi veren Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Emin Bozoğlan, bölgedeki çatışmaların uzun süredir devam ettiğini ancak son üç gündür şiddetlendiğini belirtti.

“Rusya Destekli Esed Güçlerine Karşı Mücadele Veriyoruz”

“18-20 şehidimiz var. Bunların çoğu Arap kardeşlerimizden, biri de Türkmen kardeşimiz. Üç de Türkmen yaralımız var.” diyen Bozoğlan, yaralıların tedavi edilmek üzere Türkiye'ye getirildiğini kaydetti.

Rejim güçleri ve onlara destek veren Rusya uçaklarının yoğun bombardımanı altında mücadele verdiklerini belirten Bozoğlan, insansız hava araçlarının yaptığı yer tespitinin ardından nokta atışı saldırı düzenlendiğini aktardı.

Bozoğlan, “Şu anda baş edecek bir pozisyonda değiliz.” diye konuştu.

“Elimizde İki Üç Köy Kaldı”

Yoğun çatışmaların ardından önemli ölçüde toprak kaybettiklerini, Sarraf, İsapınar ve Karamanlı köylerinin ellerinden çıktığını ifade eden Bozoğlan, “Yamadi, Çümeren gibi iki üç köy kaldı elimizde. Onun mücadelesini veriyoruz.” diye konuştu.

“Toprak kaybımız var ama mücadele devam ediyor. Henüz tamamen çekilme yok. Mücahidlerimiz henüz son kararı vermedi.” diyen Bozoğlan, çekilme ya da mücadeleye devam edilmesi kararının görüşülmeye devam ettiğini bildirdi. Arazidekilerle sürekli temas hâlinde olduklarını dile getiren Bozoğlan, karar verilmişse de henüz kendisine iletilmediğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT