1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Türkiye'ye Karşı Büyük Komplolar Kuruldu"
"Türkiye'ye Karşı Büyük Komplolar Kuruldu"

"Türkiye'ye Karşı Büyük Komplolar Kuruldu"

Mısırlı düşünür Prof. Dr. Zağlul en-Neccar, Türkiye'nin Müslümanların umudu olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin büyük komplolarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

A+A-

Mısırlı düşünür Prof. Dr. Zağlul en-Neccar, Türkiye'nin büyük komplolarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

Ürdün'ün İrbid kentinde hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için düzenlenen törenin ardından AA muhabirine konuşan Bilimsel Kur'an tefsirinin önde gelen isimlerinden Neccar, Ankara'daki saldırıyı kınayarak değerlendirmelerde bulundu. Neccar, "Türkiye Müslümanların umududur. Çağın şartlarına uygun bir şekilde yaşıyor ve ilerlemek için vesileleri kullanıyor. Ekonomi başta olmak üzere kalkınma konusunda manevi değerlerden taviz vermeden çok büyük başarılar elde etti" dedi.

"Türkiye'ye karşı büyük komplolar kuruldu"

Neccar, "Türkiye'ye karşı büyük komplolar kuruldu. İslam ve Müslüman düşmanlarının şerrinden Türkiye'yi koruması için dua ediyoruz. Türkiye, kendisi için iyilik temenni etmeyen Avrupa ülkeleriyle geniş bir sınıra sahip." diye konuştu.

Rusya'nın Suriye'ye yönelik hava saldırılarına değinen ve Sykes-Picot Antlaşması'nın gelecek yıl yüzüncü yılını doldurmuş olacağını hatırlatan Neccar, "Batı'nın komploları arasında İslam aleminin daha da parçalanması bulunuyor ve bunu kutlamaya hazırlanıyorlar. İslam aleminin birlik olmasından, uyanışa geçmesinden korkuyorlar. Nitekim İslam alemini bu antlaşmada ön görülenden daha fazla parçalayacak planları var" ifadelerini kullandı.

"İslam alemini yıkmayı hedefliyorlar" 

Neccar, "Suriye'de uygulananlar, Irak'ta, Mısır'da, Yemen'de ve Libya'da da uygulanacak. Müslümanlar burada İslam alemini yıkmayı hedefleyen büyük bir komplonun olduğunu idrak etmeli" değerlendirmesinde bulundu.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum