1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Türkiye'nin Uçağı Düştüğünde Böyle Ağlamadılar"
"Türkiye'nin Uçağı Düştüğünde Böyle Ağlamadılar"

"Türkiye'nin Uçağı Düştüğünde Böyle Ağlamadılar"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Rusya kriziyle ilgili sol kesimli aydınların söylemlerini hayretle karşıladığını belirterek “İçimizde ne kadar Rus muhibbi olduğunu gördük” dedi.

A+A-

Hakkı Kurban / Akşam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, bazı aydınların uçak krizi sonrasında Rusya'dan yana söylem geliştirmesine sert tepki gösterdi. "Rusya uçağına Ruslardan daha çok ağıt yakanlar oldu. Bazıları Putin'i Türkiye'yi işgale davet edecek noktaya geldi" diyen Özdağ, "İçimizde ne kadar Rus muhibbi olduğunu gördük" dedi.  Rusya karşısında Türkiye'deki herkesin tek yumruk olması gerektiğini bildiren Özdağ “ Bunun tersi oldu. Türk solu hep taklitçi oldu, milli olamadı; biz yerli solcu, yerli sosyalist, milli komünist arıyoruz. Yaşadığı ülkeye, devletine bu kadar düşman başka bir aydın grubu var mıdır acaba?  ”şeklinde konuştu. 

Türkiye'nin uçağı iki yıl önce düşürüldüğünde, bugün Rus uçağına ağlayanların hiçbirinin sesinin çıkmadığını hatırlatan Özdağ “ Bazı şeyler vardır ki, farklılık kabul etmez. Bunlardan biri de dış tehditler karşısında pozisyon almaktır“ dedi.

Bu ülkenin düşmanı sadece bu iktidarın veya bir partinin düşmanı değildir. Bu ülkenin düşmanı, bu ülkedeki herkesin düşmanıdır. Herkesin ona göre tavır alması gerekir. Putin'i bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na, Başbakanı'na tercih eden bir siyaset biçimi meşru olabilir mi? Geldiğimiz nokta budur.

HABERE YORUM KAT