1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. “Türkiye'nin İstikrarı Demek, Ortadoğu'nun İstikrarı Demek”
“Türkiye'nin İstikrarı Demek, Ortadoğu'nun İstikrarı Demek”

“Türkiye'nin İstikrarı Demek, Ortadoğu'nun İstikrarı Demek”

Suriye Türkleri Derneği Hatay Şubesi'nde bir araya gelen Bayırbucak Türkmenleri, dün gerçekleştirilen seçimle ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Bayırbucak Türkmeni olan Suriye Türkleri Derneği Genel Sekreteri Ahmet Vezir, yaptığı açıklamada, Türkiye'deki seçimin sonucunu, kendileri gibi birçok ülkenin ve toplumun merakla beklediğini anlattı.

Vezir, “Öncelikle AK Parti'yi tebrik ediyoruz. Biz Bayırbucak Türkmenleri olarak seçimi yakından takip ettik. İnşallah muvaffak olurlar. Türkiye'nin istikrarı demek, Ortadoğu'nun istikrarı demek. Ülkenin yarısının oyunu alan AK Parti'yi kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Suriye Türkmen Kitlesi Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Hoşkar da Suriye'deki ve Türkiye'deki Bayırbucak Türkmenlerinin genelinin seçimleri yakından takip ettiğini dile getirdi.

Seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulunan Hoşkar, “AK Parti'yi başarılarından dolayı tebrik ederiz. Dünya İslâm âlemi de bu sonucu bekliyordu. Ortadoğu'ya, İslâm âlemine hayırlı olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT