Türkiyeli 5 Kardeşimiz Halep’te Şehid Oldu

10.03.2013 18:00
Türkiyeli 5 Kardeşimiz Halep’te Şehid Oldu
Esed güçleri ile mücahidler arasında çetin çatışmaların yaşandığı Halep’ten Türkiyeli 5 kardeşimizin şehadet haberi geldi.

HAKSÖZ-HABER

Suriye'de şehit olan Türkiyeli kardeşleriizin sayısı gittikçe artıyor.

Küresel Haber'in verdiği bilgiye göre; dün gece Esed güçlerinin hakim olduğu bir bölgeye direnişçilerin gerçekleştirdiği bir operasyonda 5 Türkiyeli kardeşimiz şehid oldu.

Keskin nişancı atışı sonrasında kalbinden ve başından isabet alan Türkiyeli grubun lideri Yalovalı Ahmet Zorlu kardeşimiz ve beraberindeki 4 kardeşimiz çatışma esnasında şehit düştüler. 2 mücahidin de ağır yaralı olarak geri çekildiği bildirildi.

Allahu Teala’dan İslami mücadele uğruna memleketlerini terk edip Allah yolunda Suriye’deki kardeşlerinin yardımına koşan bu yiğitleri katında makbul olan şehitlerden kılmasını ve ailelerine sabır vermesini diliyoruz.

Ahmet Zorlu'nun yanı sıra Davut adlı kardeşimizin Rizeli olduğu; Muhammed Hüseyin Girişen'in Bingöllü; Abdurrahman adlı kardeşimizin de Adanalı olduğu öğrenildi. Hayseme adını kullanan Ali Arıkboğa adlı kardeşimizin de Bingöllü olduğu ifade edildi.

halep-te-sehit-dusen-turkiyeli-muslumanlar-(1).jpg

 • Yorumlar 42
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim