1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Türkiye'den Gazze'ye Gönderilen Yardımlar Dağıtılıyor
Türkiye'den Gazze'ye Gönderilen Yardımlar Dağıtılıyor

Türkiye'den Gazze'ye Gönderilen Yardımlar Dağıtılıyor

Türkiye'den “Lady Leyla” isimli gemi aracılığıyla Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine yollanan yardım malzemelerinin dağıtımına başlandı.

A+A-

Türkiye ile işgalci İsrail rejimi arasında varılan mutabakat kapsamında “Lady Leyla” isimli gemi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yollanan yardım malzemelerinin dağıtımına başlandığı bildirildi.

Gazze'deki Sosyal İşler Bakanlığı Müsteşarı Yusuf İbrahim düzenlediği basın toplantısında, “Lady Leyla gemisinin getirdiği yardım malzemelerinin, fakir ailelere, yetimlere, hastalara ve diğer ihtiyaç sahiplerine aşamalı olarak dağıtımına başlandı.” dedi.

İlk aşamada, en az 9 kişiden oluşan ya da hastası bulunan 11 bin fakir aileye yardımların ulaştırılacağını ifade eden İbrahim, dağıtımın dörtte üçünün bakanlık tarafından, son kısmının ise Filistin Kızılayı'nın gözetiminde yapılacağını söyledi.

“Gazze’ye Destek Sürsün”

İbrahim, Türkiye Cumhurbaşkanlığı, hükûmeti ve halkına teşekkür ederek,Gazze'ye desteğin sürmesini istedi.

Basın toplantısında konuşan Türk Kızılayı Afet Hazırlık ve Müdahale Eğitimi uzmanlarından Reşit Baştuğ da Gazzelilere yardımları ulaştırmak için çaba sarf eden Türkiye'nin Filistin halkına desteğe devam edeceğini belirtti.

“İyilik Gemisi Gazze Yolunda” sloganıyla Mersin Uluslararası Limanı'ndan hareket eden “Lady Leyla” isimli gemi, 3 Temmuz'da Aşdod Limanı'na demir atmıştı. Gemide pirinç, şeker, un gibi temel gıda maddelerinin yanında giysi, ayakkabı ve çocuklar için oyuncaklardan oluşan yaklaşık 11 ton bin yardım malzemesi bulunuyordu. Oyuncakların bir bölümü Ramazan Bayramı öncesi Gazzeli yetim çocuklara dağıtılmıştı.

AA

HABERE YORUM KAT