1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Türkiye'deki Suriyeli Sayısı: 2.733.784
Türkiye'deki Suriyeli Sayısı: 2.733.784

Türkiye'deki Suriyeli Sayısı: 2.733.784

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Suriyeli mülteci sayısını açıkladı. Akdoğan, "Bugün itibarıyla Türkiye'deki Suriyeli göçmen sayısı 2 milyon 733 bin 784, 26 geçici barınma merkezinde kalan Suriyeli sayısı ise 282 bin 815'e ulaştı" bilgisini verdi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Suriyeli sığınmacılara ilişkin açıklamada bulundu. Akdoğan açıklamasında, "Bugün itibarıyla Türkiye'deki Suriyeli göçmen sayısı 2 milyon 733 bin 784, 26 geçici barınma merkezinde kalan Suriyeli sayısı ise 282 bin 815'e ulaştı." bilgisini verdi. 

"Türkiye'nin, Suriye'den gelen kardeşlerine kucağını açarak, ahlaki ve vicdani bir duruş ortaya koyduğunu" söyleyen Başbakan Yardımcısı, "İnsaniyetin ölmediğini tüm dünyaya göstererek tarihe geçmiştir. Suriye'de siyasi nüfuz mücadelesi veren ülkelerin, yaşanan insani kriz konusunda ne yaptığı veya yapmadığının da tarihin kayıtlarına girmiştir. okulları, hastaneleri, bebekleri ve masum sivilleri bombalayanlardan insani krizin çözüm ortağı olmalarını beklemek de beyhudedir. Her ülke kendisine yakışanı yapmaktadır. Biz yaşatmanın, yaraları sarmanın, kucaklamanın tarafında olmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. 

Türkiye halihazırda en fazla Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyor. Türkiye'nin ardından 1 milyon civarında mülteci ağırlayan Lübnan geliyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum