1. YAZARLAR

  2. Ahmet Varol

  3. Türkiye’de Zalimin ve Mazlumun Sesi
Ahmet Varol

Ahmet Varol

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye’de Zalimin ve Mazlumun Sesi

A+A-

Baas vahşetinin korkunç katliamları şiddetlenerek devam ediyor. Katil Baas rejimi, "biz yapmadık" diyebilmek için son derece vahşice, insanlık dışı ve iğrenç katliamlarını Şebbiha denen çetelerine yaptırıyor.

Ama bir taraftan da devletin resmi silahlı güçleriyle saldırılarını ve katliamlarını da kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Baas rejiminin vahşetin trendini bu derece yukarı çekebilme cesareti göstermesinde tabii ki ona destek veren, onun savunmacılığını yapan, kirli yüzünü örtmeye ve vahşi katliamlarını başkalarına mal etmeye çalışan medya cephesinin büyük payı var.

Fakat Baas zulmünü temize çıkarmak ve zulme maruz kalan halkı ve onun direnişini kirletmek amacıyla yürütülen medya faaliyetlerinde sürekli yalan ve iftiraya başvurulması dikkatten kaçmıyor. Bizim bu teşviş ve kafa bulandırma amaçlı kara propaganda faaliyetlerine karşı takınmamız gereken tavır onu tamamen boykot etmek olmalıdır. Kendi davullarını çalıp yine kendileri oynasınlar. Biz mazlum ve mağdur halkın yanında durmak, bu yöndeki çalışmalara daha fazla destek verilmesini sağlamak için çevremizdeki insanları bilgilendirme çabalarımızı artırmalıyız. Çünkü dediğimiz gibi Baas diktasını bu derece cüretkâr kılan etkenlerin başında onun hesabına yürütülen medya faaliyetleri geliyor. Eğer mazlum halkın ve onun haklı direnişinin sesini duyurma çabalarına destek ve böylece Türkiye toplumunda bu konudaki duyarlılık artarsa sivil toplum kuruluşlarının Baas katilleri karşısındaki hassasiyetlerinin de derecesi yükselir. Bu da o katillerin üzerine biraz daha kararlı bir şekilde gidilmesini sağlar.

Adana'da neşredilen İslammedya adlı yerel gazetenin bizimle yaptığı, genelde Arap Baharı olarak adlandırılan halk ayaklanmaları özelde Suriye'deki zulüm ve zulme destek verenlerin durumu hakkında soruların tevcih edildiği röportaj gazetenin web sitesinde (www.islammedya.com) yayınlandı. Önemli konuların üzerinde durulduğunu düşündüğümüz bu röportaja kişisel web sitemizden (www.vahdet.info.tr) de ulaşabilirsiniz.

Adana'da ayrıca Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu tarafından Baas zulmüne tepki ve Suriye halkının direnişine destek amacıyla 12 Haziran Salı günü bir sempozyum düzenleneceğini buradan hatırlatalım. Sempozyumda Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Türkiye'den Suriye direnişine desteğin sembol ismi haline gelen kardeşimiz Adem Özköse ve İHH Yönetim Kurulu üyesi Osman Atalay konuşma yapacak.

Köklü Değişim dergisinin Suriye halkına destek amacıyla başlattığı "Unutmadık - Unutturmayacağız" kampanyası 10 Haziran Pazar günü Gebze'de düzenlenecek sempozyumla sürüyor. Saat 14.00'te başlayacak bu programa inşallah konuşmacı olarak katılacağım. Diğer konuşmacılar ise M. Hanefi Yağmur ve Mahmut Kar olacak.

Suriye halkının haklı direnişine destek amaçlı etkinliklerin biri de yine 10 Haziran Pazar günü, üniversiteli genç kardeşlerimiz tarafından Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Saat 19.30'da başlayacak bu programa da inşallah konuşmacı olarak katılacağım. Değerli kardeşimiz Ümit Sönmez'in sunuculuk yapacağı programdaki diğer konuşmacılar ise Adem Özköse, Av. Gülden Sönmez ve Suriye Ulusal Konseyi üyesi Fevzi Zakiroğlu olacak.

Suriye halkının haklı ve meşru davasını, Özel FM'de yayınlanan Dünya Döndükçe programlarımızda da Allah'ın izniyle her hafta ele almaya çalışıyoruz. Bu programlarımızın ses kayıtlarını kişisel web sitemizden dinleyebilir veya bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bu ses kayıtlarını stüdyo kalitesinde yüklemeye çalıştığımız için radyolarda yayınlanması mümkündür. Bu dosyaların radyolarda veya web sitelerinde yayınlanması serbesttir.

Haksöz dergisi Haziran 2011 sayısında Adem Özköse ile Suriye'deki esaret günleri hakkında yaptığı bir röportajı yayınlamış. Mutlaka okunması gereken ve faydalı bilgiler içeren röportaj.

Ribat dergisinin son sayısı için yazdığımız yazıda Baas rejiminin direnişi kirletme amacıyla, Şam'da geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği bombalamaların ardından izlediği teşviş ve kafa bulandırma politikası üzerinde durduk. Bu konuda verdiğimiz bilgilerin Hule katliamı sonrasında izlenen kafa bulandırma politikası hakkında da bilgilendirici olacağını sanıyorum. Yazıyı kişisel web sitemizden de okuyabilirsiniz.

YENİ AKİT 

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum