1. HABERLER

  2. HABER

  3. Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi Sempozyumu Başlıyor
Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi Sempozyumu Başlıyor

Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi Sempozyumu Başlıyor

Türkiye’de yaşanan düşünce tartışmalarının merkezinde yer alan en önemli kavramlardan biri olan İslamcılık Düşüncesi ve kavramı bir sempozyumla ele alınacak.

A+A-

Türkiye’de yaşanan düşünce tartışmalarının merkezinde yer alan en önemli kavramlardan biri olan İslamcılık Düşüncesi ve kavramı, Zeytinburnu Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek bir sempozyumla ele alınacak.

3 gün sürecek ve 8 oturumdan oluşacak sempozyum, Prof.Dr. İsmail Kara'nın açılış konferansı ile 17 Mayıs Cuma günü saat 14.00’de başlayacak.

Çok sayıda yazar, akademisyen, gazeteci ve düşünürün tebliğ sunacağı programda İslamcılık Düşüncesi’nin tarihsel gelişimi ve bu gelişimde rol oynamış kişilikler, onların İslamcılık merkezli temel görüşleri anlatılacak.

17–18–19 Mayıs tarihlerinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek olan sempozyumda ayrıca İslamcılık Düşüncesi’nin yaşadığı değişim ve dönüşüm, İslamcılık Düşüncesi’nin Türkiye’de tarihe, kültüre, sosyal hayata, edebiyata, sanata, siyasete etkileri; enine boyuna konuşulacak.

İslamcılık Düşüncesi’nin sağcılık, muhafazakârlık, milliyetçilik ile etkileşimi konuları da üç gün boyunca sunulacak bildirilerde yer bulacak.

Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Tarih: 17- 18 – 19 Mayıs 2013

Katılımcılar:

Prof Dr. İsmail Kara, Yusuf Kaplan, Prof. Dr. Ali Yaşar, Prof. Dr. Mümtazer Türköne, Ruşen Çakır, Nuh Yılmaz, Por. Dr. Ergün Yıldırım, Prof. Dr. Bedri Gencer, Metin Karabaşoğlu, Doç. Dr. Alev Erkilet, Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın, Prof. Dr. Tahsin Görgün, Doç. Dr. Suat Mertoğlu, Yard. Doç. Dr. Sami Erdem, Doç. Dr. Ekrem Demirli, Prof. Dr. Turan Koç, Yard. Doç. Dr. Harun Anay, Yusuf Turan Günaydın, Dr. M. Kürşat Atalar, Tanıl Bora, Asım Öz, Etyen Mahçupyan, Yıldız Ramazanoğlu, Prof. Dr. İlhan Kutluer, D. Mehmet Doğan, Doç. Dr. Fahrettin Altun, Yard. Doç. Dr. Fırat Mollaer, Doç. Dr. Burhanettin Duran, Ercan Yıldırım, Dr. Necdet Subaşı, Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Hamza Türkmen, Prof. Dr. Abdülhamit Birışık, Musa Üzer, Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Prof. Dr. M. Fatih Andı, Ömer Lekesiz, Cihan Aktaş, Yard. Doç. Dr. Z. Kevser Şerefoğlu, Hakan Arslanbenzer

00000001-001.jpg

HABERE YORUM KAT