1. HABERLER

  2. HABER

  3. Türkiye Nusra Cephesini “Terör” Listesine Aldı
Türkiye Nusra Cephesini “Terör” Listesine Aldı

Türkiye Nusra Cephesini “Terör” Listesine Aldı

Bakanlar Kurulu, "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" listesine Suriye'de faaliyet gösteren direniş grubu Nusra Cephesini de eklendi

A+A-

Bakanlar Kurulu, daha önce El Kaide ile bağlantılı kuruluşlar listesine Suriye'de Esed rejimine karşı mücadele eden önemli direniş gruplarından Nusra Cephesi'ni de ekledi. 

Bakanlar Kurulu’nun mal varlıklarına ilişkin kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan malvarlığının dondurulmasına ilişkin 30 Eylül 2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı'nda değişikliğe gidildi.

Kurul, söz konusu kararın ekinde yer alan “El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler” başlıklı bölümde yer alan Agus Dwikarna ile "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" başlıklı bölümde yer alan bilgileri güncelledi. Kararla "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" listesine Suriye'de faaliyet gösteren Nusra Cephesi de eklendi. 

Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'un 5. maddesine gereğince Bakanlar Kurulu kararına karşı, 60 gün içinde Danıştay'da dava açılabilecek.

"Nusra'ya Selam" Ezgisi:

HABERE YORUM KAT

16 Yorum