1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Türkiye İmkânsızı Başarmış!
Türkiye İmkânsızı Başarmış!

Türkiye İmkânsızı Başarmış!

PKK’nın IŞİD’e destek vermekle suçladığı Erdoğan’ı IŞİD de PKK’yı desteklemekle suçluyor!

A+A-

Haksöz Haber

IŞİD’e yakın sitelerde yayınlanan bir videoda kâfirlere yardım etmek ve ihanetle suçlanan Türkiye ve Erdoğan’a karşı savaş çağrıları yayınlandı.

Haber 7’de Yer Alan Haber:

Daha önce birkaç kez Türkiye'yi tehdit eden IŞİD, yeni yayınladığı video ile Türkiye'deki insanlara “cihad” çağrısı yaptı. Videoda, Ankara'nın ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyona katılması eleştiriliyor. Türkiye'de hükûmetin hem ABD ile hem de PKK ile işbirliği yaptığı iddia ediliyor. 

Türkiye'deki IŞİD sempatizanlarına seslenilen videoda, Türkiyeli bir IŞİD militanının Türkçe konuştuğu ve profesyonel çekim tekniği dikkat çekiyor.

“Ey Türkiye Halkı; Ayaklanın”

Türkiye halkına seslenen IŞİD emiri şunları söylüyor:

"Ey Türkiye halkı; vakit geçmeden sizin bu ateistlere, haçlılara ve sizi kandırıp haçlılara köle yapan bu tağutlara karşı ayaklanıp onlarla bir an evvel savaşmanız lâzım. Bundan önce de bu hain tağutun ve arkadaşlarının başınıza musallat olmasına neden olan esbaplardan tevbe etmeniz gerekir. Demokrasiyi, laikliği, beşerî kanunları, kabirperestliği ve bunların dışındaki tağutları inkâr edin. Tâ ki savaşınız Allah yolunda cihad ve ölüleriniz Allah katında şehid olsun. Ve savaşınız melun cahiliyye savaşı, ölüleriniz de ateist ve haçlılarla beraber ateşte olmasın. İman edenler Allah yolunda savaşırlar, kâfirler ise tâğut yolunda savaşırlar. O hâlde şeytanın dostlarına karşı savaşın; şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen zayıftır."

“İstanbul'u Fethedelim”

"Ebubekir el-Bağdadi'nin, Allah onu korusun, emriyle gece gündüz haçlılara teslim edilmek için mücadele edilen İstanbul'u fethedelim." çağrısında bulunan IŞİD emiri:

"Allah'ım kavmimi tevhide, cihada ve İslâm cemaatine ilet. Ey Allah'ı inkâr edip tağuta iman edenler! Hatta kibirlenerek, hainlik yaparak, Atanız Atatürk'ün yolunda gidip Allah'ın şeriatinin dışında kanunlar çıkararak, haçlıları, mürtedleri ve ateistleri dost edinerek bizatihi tağut olanlar. Allah'a tevbe edin, onun şeraitiyle hükmedin ve İbrahim'in milletinden olduğunuzu ilân edin. Müslümanlara yardım edin, Allah'ı inkâr edenlerle savaşın. Bunu yapmazsanız, ahiret azabından önce dünya rezilliğini bekleyin. Ey Türkiye'deki muvahid kardeşlerimiz! Nerede olursanız olun ve imkânlarınız nispetince devletiniz olan hilafet devletine yardım edin. Buralara hicret edip kanlarıyla ve canlarıyla halifemize ve hilafet devletine yardım eden kardeşleriniz gibi sizi de bu devlete yardıma çağırıyoruz. Allah'a tevekkül edin. Hilafete yardım etmede acele davranın. Tağutların üzerinizdeki zulmünü görmüyor musunuz? Bu tağutlarla savaşan hilafet devletiyle beraber olun." diyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

5 Yorum