1. HABERLER

  2. HABER

  3. Türkiye Hizbullahından "Savunma Savaşı" İlanı
Türkiye Hizbullahından "Savunma Savaşı" İlanı

Türkiye Hizbullahından "Savunma Savaşı" İlanı

Türkiye Hizbullahı, PKK'lı grupların ölümlerle sonuçlanan saldırıları hakkında bir açıklama yayınladı ve mensuplarına "Kendinizi koruyun!" mesajı verdi.

A+A-

Hizbullah Basın Bürosu imzasıyla yapılan açıklama:

"Kendileriyle savaşılanlara (Müminlere), zulme uğramış olmaları sebebiyle, (savaş konusunda) izin verildi. Şüphe yok ki Allah, onlara yardıma mutlak surette kadirdir.” (Hac, 39) 

Son günlerde Kobane’deki gelişmeler bahane edilerek genelde Müslüman halkımıza özelde ise İslami kesimlere yönelik komple bir saldırı ve savaş dayatıldığı görülmektedir. Bu durumda saldırıya uğrayan herkesin nefs–i müdafaa hakkı vardır. Kardeşlerimize güvenlikleri için tedbirli davranmalarını ve saldırı durumunda kendilerini korumalarını tavsiye ediyoruz. Müslüman halkımız ve mensuplarımız şunu bilsin ki; Hizbullah Cemaati, kendilerini korumak için Allah’ın izniyle ne gerekiyorsa yapacaktır. İslami değerlere ve Müslüman halkımıza yönelik yapılacak hiçbir saldırı, zulüm ve haksızlığı kabul etmeyeceğimizi ve buna karşı duracağımızı kamuoyuna bu vesileyle ilan ediyoruz. 

Vahşi saldırılar sonucu şehit edilen kardeşlerimizin şehadetini tebrik eder, aile ve dava arkadaşlarına taziyelerimizi bildiriyor, yaralı kardeşlerimize de Cenab–ı Allah’tan şifalar diliyoruz. 

Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir. 

HİZBULLAH BASIN BÜROSU

 

HABERE YORUM KAT

6 Yorum